Instalki.pl » Aktualności » Software » Znikające wiadomości w WhateAppie? WhatsApp rzuca światło na nadchodzącą funkcję.
Poniedziałek, 02 Listopad 2020 16:14, Wpisany przez Mateusz Ponikowski
2020-11-02 151410
WhatsApp po cichu pracuje nad nową funkcją.

To już pewne, długo wyczekiwana funkcja "znikających wiadomości" pojawi się w popularnym komunikatorze WhatsApp. W dokumentacji pomocy technicznej WhatsApp znaleziono stronę "Informacje o znikających wiadomościach" rzucającą światło na nadchodzącą funkcję.

Z opisu, który dostępny jest również w języku polskim, dowiadujemy się, że użytkownicy mogą mogli wysyłać znikające wiadomości w WhatsApp po włączeniu funkcji znikających wiadomości.

Po włączeniu tej funkcji nowe wiadomości wysyłane do czatu indywidualnego lub grupowego znikną po 7 dniach. Każdy z użytkowników może włączyć lub wyłączyć funkcję znikających wiadomości w czacie indywidualnym. Tylko administratorzy grupy mogą włączyć lub wyłączyć funkcję znikających wiadomości w czacie grupowym.

2020-11-02 150229
Źródło: WhatsApp

Osoby chcące wykorzystać nową funkcję do wysyłania zdjęć czy innych wiadomości multimedialnych powinny uważać. Warto pamiętać, że domyślnie multimedia otrzymane za pośrednictwem WhatsApp są automatycznie pobierane do pamięci urządzenia. Po włączeniu znikających wiadomości multimedia wysłane w czacie znikną, jednak zostaną zapisane na telefonie, jeśli funkcja automatycznego pobierania jest włączona. Funkcję automatycznego pobierania można wyłączyć w WhatsApp w: Ustawienia > Użycie danych i pamięci.

Wciąż nie wiemy kiedy funkcja "znikających wiadomości" oficjalnie zawita do WhatsApp. Będą mogli skorzystać z niej użytkownicy komunikatora na Androidzie, iPhonie, KaiOS, WhatsApp Web i WhatsApp na pulpit.

Źródło: WhatsApp