Instalki.pl » Aktualności » Software » Nowa Opera GX to przeglądarka internetowa, której nie sposób nie polubić
Czwartek, 29 Październik 2020 13:41, Wpisany przez Maksym Słomski
Opera GX setup
Nowości godne uwagi.

Nowa odsłona przeglądarki internetowej Opera GX została właśnie udostępniona w sieci. Rozwiązanie reklamowane jako "stworzone z myślą o potrzebach graczy" jest tak naprawdę bardzo interesującą propozycją dla wszystkich osób spędzających sporo czasu w sieci, które cenią sobie nowinki techniczne oraz daleko idącą personalizację. Śledząc dotychczasowy rozwój programu trudno mi jest Wam go nie zarekomendować.

Nowości w Opera GX


Pierwszą ze zmian są zupełnie nowe motywy kolorów, które całkowicie zmieniają wygląd gamingowej przeglądarki. Tak, interfejs programu da się dostosować kolorystycznie chociażby do podświetlenia obudowy lub podkładki pod myszkę. Jak to wygląda? Moim zdaniem świetnie.

Opera GX motywy
Źródło: Opera

Twórcy Opera GX w najnowszym wydaniu postanowili zintegrować ze swoim produktem rozwiązanie o nazwie GX Cleaner. GX Cleaner poprawia wydajność przeglądarki, pozwalając przy okazji pozbyć się starych plików z pamięci komputera. Łatwe w użyciu, bezpieczne i wygodne rozwiązanie.

Opera GX Cleaner
Źródło: Opera

Nowe narzędzie zapewnia kilka opcji filtrowania plików - według daty lub określonej lokalizacji przeglądarki. Ułatwia to czyszczenie, gdy chcecie pozbyć się plików, których nie używacie od, dla przykładu, 6 miesięcy.

Kolejne novum stanowi funkcja Easy Files, która pomoże wykluczyć pomyłki w momencie wysyłania plików. Gdy załączacie lub uploadujecie plik, Easy Files proponuje w pierwszej kolejności te dokumenty, które w ostatnim czasie pobraliście lub z nich korzystaliście. Praktyczna rzecz.

Opera GX Easy Files
Źródło: Opera

Opera GX miała premierę w czerwcu 2019 roku podczas targów E3 w Los Angeles. Obok licznych opcji dopasowania kolorów, obsługi Razer Chroma oraz inspirowanego grami designu, daje możliwość wykorzystania ograniczników użycia procesora, RAM i przepustowości sieci wykorzystywanych przez przeglądarkę, które zmniejszają jej zapotrzebowanie na zasoby, zapewniając więcej mocy komputera do obsługi gier. Przeglądarka oferuje także funkcję Hot Tabs Killer, która pozwala użytkownikom szybko zamknąć zakładki pochłaniające najwięcej zasobów.Pobierz nową Opera GX i sprawdź nowości


Najnowszą wersję przeglądarki Opera GX pobierzecie za darmo bezpośrednio z naszej bazy oprogramowania. Aby to zrobić, wystarczy kliknąć w poniższe hiperłącze.


Źródło: Opera