Instalki.pl » Aktualności » Software » Yanosik uchroni od mandatu nie tylko na drodze. Aplikacja z nową funkcją
Środa, 28 Październik 2020 11:52, Wpisany przez Maksym Słomski
Yanosik nowe
Pobierz lub zaktualizuj popularną apkę.

Yanosik to aplikacja niezwykle popularna pośród polskich kierowców. Jej użytkownicy z pewnością niejednokrotnie uniknęli mandatu tylko dlatego, że to praktyczne narzędzie ostrzegło ich o fotoradarze lub patrolu policji. Rzecz jasna możliwości Yanosika są znacznie większe, a dziś do pokaźnej i tak puli funkcji dołączyła kolejna. Nowa wersja Yanosika uchroni Was od mandatu nie tylko na drodze.

Yanosik poinformuje o obostrzeniach przed opuszczeniem pojazdu


Nowość w aplikacji Yanosik stanowi funkcja, mająca pomóc w zwiększaniu świadomości kierowców o sytuacji epidemicznej. Od teraz apka poinformuje kierujących pojazdami o wjeździe do konkretnej strefy (zielonej, żółtej lub czerwonej) oraz obowiązujących w niej obostrzeniach. Oczywiście w chwili obecnej na terytorium całej Polski obowiązuje strefa czerwona, ale sytuacja w najbliższych miesiącach może się zmieniać.

"Mamy świadomość, że obecnie cała Polska objęta jest czerwoną strefą, a co za tym idzie - wszędzie w kraju obostrzenia są te same. Nie oznacza to jednak, że nie warto o nich przypominać kierowcom. Dzięki naszej aplikacji kierujący pojazdami zostaną poinformowani np. o godzinach dla seniorów czy obowiązku noszenia maseczki. Jesteśmy przekonani, że niejeden kierowca, wsiadając do auta i odpalając naszą aplikację, przypomni sobie, że zapomniał zabrać z domu maseczkę lub, że musi się pospieszyć z zakupami, bo za chwilę sklepy będą otwarte wyłącznie dla osób starszych" - mówi Paweł Bahyrycz z firmy Yanosik.

yanosik covid
Interfejs aplikacji Yanosik wyposażonej w omawiane w niniejszym wpisie nowości. | Źródło: Yanosik

Czytaj więcej: Korzystasz z Yanosika? O tych funkcjach nie miałeś pojęcia

To nie wszystkie zmiany. W aplikacji przy szpitalach dedykowanych dla pacjentów z COVID-19 utworzone zostały specjalne POI (punkty użyteczności - ang. points of interest). Po ich dotknięciu, użytkownikowi wyświetlą się wszystkie istotne informacje związane z zakażeniem koronawirusem: możliwe objawy, numer infolinii NFZ oraz porady dotyczące bezpiecznego zachowania w dobie pandemii.

"Wystarczy w wyszukiwarce nawigacji wpisać hasło: koronawirus, a wśród wyników wyświetlą się propozycje ze szpitalami zakaźnymi w okolicy. Tym sposobem kierowcy mogą bez problemu znaleźć placówkę, która będzie w stanie zapewnić im stosowną pomoc" - wyjaśnia Paweł Bahyrycz.

Pobierz Yanosik za darmo


Najnowszą wersję aplikacji Yanosik dla urządzeń z systemem Android pobierzesz za pośrednictwem naszej bazy aplikacji. Yanosik dla iOS znajduje się w AppStore. Obie aplikacje zawierają już opisywane tu nowości.


Źródło: Yanosik