Instalki.pl » Aktualności » Software » Aktualizacja Windows 10 usuwa Flasha. Zobacz jak ją pobrać
Środa, 28 Październik 2020 12:58, Wpisany przez Maksym Słomski
windows 10 flash 2
Nie znajdziesz jej w Windows Update.

Koniec technologii flash jest bliski. W czerwcu tego roku o usunięcie Flash Playera z komputerów apelował nie kto inny, jak firma Adobe. Flash Player wejdzie w fazę EOL (End Of Life) dopiero 31 grudnia 2020 roku, ale użytkownicy Windows 10 już teraz mogą pobrać specjalną aktualizację, która pomoże usunąć z OSu nie tylko ów program, ale także wszystkie powiązane z nim składniki. Co niezwykle istotne, łatka za pośrednictwem kanału Windows Update zostanie wydana w 2021 roku. My podpowiadamy jak zainstalować ją choćby w tej chwili.

Flash Player przechodzi na cmentarz historii


Microsoft ogłosił umieszczenie aktualizacji Windows 10 KB4577586 w swoim katalogu aktualizacji. Pomimo tego, że poprawka jest dostępna dla każdego użytkownika z poziomu przeglądarki internetowej, to firma z Redmond wstrzymuje się z jej dystrybucją poprzez zintegrowany z oprogramowaniem system Windows Update aż do 2021 roku.

Aktualizacja nosi nazwę "Aktualizacja w celu usunięcia programu Adobe Flash Player w systemie Windows 10 Version 2004 w systemach opartych na x64 (KB4577586)". Oczywiście końcowa część nazwy różni się, w zależności od wersji systemu, dla którego jest przeznaczona. I tak, osoby korzystające ze starszych wersji systemu (1703, 1709 itp.) powinni na liście odszukać paczkę korespondującą z wariantem ich OSu.

katalog aktualizacji windows
Katalog aktualizacji Windows 10 dostępny z poziomu przeglądarki internetowej. | Źródło: mat. własny

Jak usunąć Adobe Flash Player z Windows 10 już teraz?


Aby pobrać i zainstalować omawianą tu aktualizację, wystarczy wykonać kilka prostych kroków.

1. Udaj się do katalogu aktualizacji Microsoftu, pod ten adres.
2. Kliknij przycisk "Pobierz" przy łatce dedykowanej Twojej wersji systemu.

Uwaga: sprawdzisz to, klikając prawym przyciskiem myszy na Menu Start, a następnie wybierając "Ustawienia" -> "System" -> "Informacje". Wersja systemu Windows 10 widnieje w sekcji "Specyfikacja systemu Windows".

3. Kliknij dwukrotnie na pobranym pliku .msu.
4. Zrestartuj komputer.

Zainstalowanie poprawki Windows 10 KB4577586 spowoduje usunięcie Adobe Flash Player z Twojego komputera. Ważne: łatki nie da się usunąć, a po jej instalacji ustawienia związane z Adobe Flash Player znikają z panelu sterowania.

Tęsknisz za grami flash? Sprawdź to


Chcesz pograć w gry flash z czasów swojego dzieciństwa? Nie potrzebujesz do tego Adobe Flash Playera. Zerknij:

Czytaj więcej: 36 000 gier flash uratowanych przed zapomnieniem! Tu zagrasz we wszystkie

Źródło: mat. własny