Instalki.pl » Aktualności » Software » Pobieranie filmów z YouTube stało się łatwiejsze. Sprawdź ten program
Wtorek, 27 Październik 2020 14:44, Wpisany przez Maksym Słomski
pobieranie z youtube
Niezwykle praktyczna aplikacja.

Pobieranie filmów z YouTube swego czasu było zadaniem niezwykle prostym. Wystarczyło wpisać stosowną frazę w wyszukiwarkę internetową Google (lub dowolną inną), by znaleźć dziesiątki stron, które to umożliwiają. Niestety, z czasem dobrze działające witryny zaczęły znikać z sieci, a ich miejsce zajęły strony ze szkodliwym oprogramowaniem, bardzo często wyłudzające od internautów pieniądze za skorzystanie z opcji pobierania. Chcesz pobrać film z YouTube w najwyższej dostępnej jakości? Przychodzimy z pomocą.

Jak pobrać film z YouTube w wysokiej jakości?


Do bazy aplikacji serwisu Instalki.pl dodaliśmy właśnie aplikację o nazwie YDL-UI. W przeciwieństwie do wielu innych downloaderów jest bezpłatna, okraszona interfejsem graficznym oraz prosta w obsłudze. Co więcej, paczka z plikami nie budzi żadnych zastrzeżeń ze strony systemu zabezpieczeń systemu Windows 10, co nie zawsze jest sprawą oczywistą. Narzędzie pobierzecie klikając na poniższy link:


Po pobraniu programu YDL-UI, należy rozpakować archiwum i kliknąć na znajdujący się w nim plik YDL-UI.exe, aby uruchomić apkę.

Jak korzystać z YDL-UI?


Interfejs programu YDL-UI jest szalenie minimalistyczny, przez co czytelny. Niewielką wadą jest to, iż narzędzie nie przemawia do użytkownika w języku polskim. Podstawowa znajomość języka angielskiego w zupełności wystarczy.

Proponujemy zacząć od przejścia do ustawień ("Settings"), gdzie w zakładce "Download" określisz domyślny folder pobierania plików ("Default Download Directory"). Jeśli to zrobisz, program będzie gotowy do działania.

YDL-UI 1
Źródło: mat. własny

Aby pobrać film z YouTube, należy kliknąć na przycisk "Download" i "Add URL". W pole URL wklej link filmu z YouTube, który chcesz ściągnąć na dysk swojego komputera. Jeśli chcesz pobrać wyłącznie ścieżkę dźwiękową, zaznacz pole "Audio Only", określając przy okazji format wyjściowy"=. Opcja "Video Quality" pozwoli wyznaczyć docelową rozdzielczość pliku, a "Frame Rate" płynność animacji, wyrażoną w klatkach na sekundę.

YDL-UI 2
Źródło: mat. własny

Kliknięcie przycisku ADD spowoduje rozpoczęcie pobierania - z maksymalną dostępną dla Twojego łącza prędkością. Zgadza się, YDL-UI nie nakłada na użytkownika żadnych ograniczeń.

YDL-UI 3
Źródło: mat. własny

Jeśli chcesz szybki zlokalizować pobrany plik, kliknij prawym przyciskiem myszy na pobrane wideo i wybierz "Open download directory".

YDL-UI 4
Źródło: mat. własny

I jak? Łatwo poszło, prawda? :) Ja nie znam lepszego programu do takich zastosowań, a Wy?

Źródło: mat. własny