Instalki.pl » Aktualności » Software » Aktualizacja MIUI 12 powoduje problemy z baterią? Użytkownicy zaniepokojeni
Wtorek, 27 Październik 2020 11:45, Wpisany przez Mateusz Ponikowski
POCO X3 NFC 7
Skrócona żywotność niektórych smartfonów.

Coraz więcej użytkowników popularnych smartfonów Xiaomi zgłasza problemy z niepokojąco szybkim rozładowaniem baterii po zainstalowaniu aktualizacji MIUI 12. Problem ten często poruszany jest w kontekście modeli Redmi Note 8 Pro i Xiaomi Mi 9 czy POCO F1.

To nie pierwszy raz kiedy aktualizacja oprogramowania negatywnie wpływa na żywotność baterii, z podobnym problemem zmagali się użytkownicy Xiaomi Mi 9T i Redmi K20 po otrzymaniu MIUI 11. Teraz sytuacja powtarza się na rosnącej liczbie smartfonów przy okazji udostępnienia długo wyczekiwanej "dwunastki".

RN8Pro 4
Problem dotyczy m. in. Redmi Note 8 Pro / foto. wł

Problem nie jest jednoznaczny


Właściciele Redmi Note 8 Pro, Mi 9, Mi 9T i POCO F1 zabierają głos na forach internetowych i grupach dyskusyjnych, aby znaleźć rozwiązanie problemu z rozładowaniem baterii. Wygląda jednak na to, że nie wszyscy napotkali błąd po aktualizacji do MIUI 12. Właściciele niektórych telefonów, jak Mi 9T Pro i Mi 8 SE odnotowali nawet poprawę żywotności baterii.

Jeden z moderatorów społeczności na forum Mi opublikował komentarz, w którym stwierdził, że aktualizacja MIUI 12 jest naprawdę ciężka dla baterii, jest to znany problem i mam nadzieję, że odpowiednie optymalizacje pojawią się w nadchodzących kompilacjach. Takie funkcje jak Super Tapety mogą szybciej rozładowywać baterię, jednak nie są one dostępne dla wszystkich smartfonów więc problem jest najwyraźniej bardziej złożony.

Użytkownicy mający problem z szybkim rozładowywaniem się baterii w smartfonach Xiaomi, mogą spróbować przywrócić urządzenie do ustawień fabrycznych. Mamy nadzieję, że chiński producent szybko opublikuje odpowiednie aktualizacje optymalizujące działanie baterii w MIUI 12.

MIUI 12 - jak pobrać szybciej?

Warto przypomnieć, że nowości w MIUI 12 nie ograniczają się tylko do odświeżonego interfejsu. System przynosi ulepszenia w dziedzinie fotografii, nowe centrum akcji (zapożyczone z iOS 14), a także sporo zmian związanych z bezpieczeństwem.

Aktualizacja wrażana jest stopniowo więc nie wszyscy użytkownicy od razu dostaną nowe oprogramowanie. Istnieje pewien trik, który może przyspieszyć aktualizacje do MIUI 12 - ta metoda sprawdza się w przypadku wielu popularnych modeli Xiaomi.

Źródło: mi.com, PiunikaWeb