Instalki.pl » Aktualności » Software » Spotify wprowadza nowy sposób logowania. Będzie łatwiej
Sobota, 24 Październik 2020 12:02, Wpisany przez Piotr Malinowski
spotify google Wiele osób się ucieszy.

Kilka dni temu mieliśmy do czynienia z oficjalnym końcem usługi Google Play Music. Koncern zachęca w związku z tym do przejścia na YouTube Music. Jak się jednak okazuje, taki obrót spraw może przyczynić się do wzrostu popularności także innych platform streamingowych.

Do Spotify zalogujesz się przez konto Google


Sytuację postanowiło wykorzystać Spotify. Deweloperzy zdecydowali się na wdrożenie zupełnie nowego sposobu logowania. Mowa rzecz jasna o opcji wykorzystaniu konta Google. Jest to z pewnością świetna wiadomość dla nowych użytkowników, którzy z serwisu jeszcze nigdy nie korzystali.

I w sumie tylko dla nich. Jeśli Wasz e-mail jest taki sam, jak do konta Google, to niestety – nie zostaniecie dopuszczeni do skorzystania z dodanej właśnie opcji. Być może w przyszłości funkcja zostanie usprawniona, lecz na razie mówimy o nieco ograniczonych możliwościach.

spotify google 2Źródło: Spotify

Według pomocy technicznej Spotify, sposób logowania powinien zacząć pojawiać się u wszystkich użytkowników niezależnie od platformy, z której korzystają. Proces ten przebiega jednak nieco chaotycznie, czego dowodem są relacje subskrybentów informujących o braku opcji na Windowsie czy iOS.

Warto więc na bieżąco sprawdzać ekran powitalny platformy i wypatrywać nowości. Zapewne niezbyt liczne grono obecnych konsumentów zdecyduje się na skorzystanie z niej, lecz… kto wie?

Źródło: Spotify / Foto. pixabay.com (StockSnap)