Instalki.pl » Aktualności » Software » Da się zainstalować aplikacje Google na Huawei. Googlefier to nowy sposób
Piątek, 23 Październik 2020 09:14, Wpisany przez Mateusz Ponikowski
2020-10-23 093255
Nieoficjalna metoda dla wybranych smartfonów Honor i Huawei.

Od kiedy nowe smartfony Huawei dystrybuowane są bez usług mobilnych Google (GMS), sprytni użytkownicy szukają sposobu na samodzielne wgranie brakujących apek. Co jakiś czas pojawią się nowe metody, ale zazwyczaj wiążą się one ze żmudnym i skomplikowanym procesem, który i tak nie zawsze kończy się sukcesem. Sam z powodzeniem wgrywałem Google na Huawei P40 lite, ale metoda ta już dawno przestała być skuteczna.

Tymczasem użytkownicy lubianego i popularnego forum xda-developers stworzyli narzędzie Googlefier, które w określonych przypadkach umożliwi zainstalowanie Google Play na smartfonach Huawei z HMS.

Googlefier - łatwa instalacja GMS na Huawei


Googlefier to zasadniczo nieoficjalny instalator GMS od użytkownika bender_007, znanego wcześniej z pracy nad projektem AutoRec dla telefonów LG. Instalator zawiera łatwe do wykonania instrukcje krok po kroku dotyczące instalowania aplikacji GMS i Google na urządzeniu Huawei lub Honor bez konieczności łączenia się z komputerem.

Aby skorzystać z aplikacji, po prostu pobierz plik APK z wątku na forum i zainstaluj go na swoim urządzeniu. Po zainstalowaniu przyznaj aplikacji wszystkie wymagane uprawnienia, a następnie wykonaj opisane kroki, aby pobrać GMS na swój telefon. Wszystkie instrukcje przedstawione są w języku angielskim.

Googlefier - Zainstaluj GMS na Huawei
Googlefier - Zainstaluj GMS na Huawei / foto. xda

Warto zauważyć, że podczas procesu instalacji Googlefier najpierw zastąpi istniejącą aplikację do tworzenia kopii zapasowych i przywróci LZPlay. Użytkownicy z xda-developers przetestowali Googlefier na Huawei P40 Pro i Huawei MatePad Pro z systemem EMUI 10. Warto mieć na uwadze, że jeżeli na smartfonie jest już oprogramowanie EMUI 11, Googlefier nie zadziała. Będzie zatem bezużyteczny choćby dla użytkowników nowego Mate 40 Pro.Pamiętajcie, że wgrywacie nieoficjalne oprogramowanie na własną odpowiedzialność.

Źródło: xda-developers