Instalki.pl » Aktualności » Software » Uprawnienia do plików z Dysku Google przyznasz bezpośrednio z Gmaila
Środa, 21 Październik 2020 12:44, Wpisany przez Piotr Malinowski
google dysk gmail 2
Jeden problem z głowy.

Dynamiczne e-maile zostały wprowadzone przez Google ponad rok temu. Funkcja nie tylko przyspieszyła wiele procesów, ale także zwiększyła intuicyjność klienta pocztowego. Pozwoliła chociażby reagować na wydarzenia z poziomu okna wiadomości. Teraz mamy do czynienia z wprowadzeniem kolejnego usprawnienia.

Oszczędność czasu i nie tylko!


Jeśli jakiś użytkownik poprosi nas o dostęp do wybranego pliku z Dysku Google, to nie będziemy musieli przechodzić do nowej karty. Otrzymamy opcję udostępnienia danych bezpośrednio ze skrzynki pocztowej. Z pewnością część osób może wyśmiewać tego typu nowości „dla leniwych”, lecz są one… ewolucyjne.

google gif 1Źródło: Google 

Przyczyniają się nie tylko do oszczędności czasu, ale także szybkości reakcji. Te trzy dodatkowe kliknięcia, do których byliśmy teraz zmuszani, zapewne niejednokrotnie spowodowały reakcję zwrotną w postaci „później to zrobię”. Takiej wymówki teraz nie będzie, bo wystarczy jedno kliknięcie.

Funkcja zadebiutuje w Gmailu zarówno przeglądarkowym, jak i tym na urządzenia z systemem iOS oraz Android. Dziś rozpoczęło się jej wdrażanie, więc część użytkowników powinna mieć już do niej dostęp. Jeśli nie, to należy uzbroić się w cierpliwość – opisywana opcja pojawi się na przestrzeni kilku najbliższych dni.

Źródło i foto: Google