Instalki.pl » Aktualności » Software » WhatsApp stanie się bardziej uniwersalny. Nadchodzi świetna funkcja
Wtorek, 20 Październik 2020 12:48, Wpisany przez Piotr Malinowski
whatsapp dzwonienie 3
O tak!

Pandemia koronawirusa spowodowała gwałtowny wzrost zainteresowania przeróżnymi komunikatorami i aplikacjami umożliwiającymi przeprowadzanie rozmów wideo. Deweloperzy zapewne są z tego zadowoleni, ale też zmuszeni do częstszej implementacji nowości.

WhatsApp pozwoli na dzwonienie z komputera


Widać to chociażby na przykładzie WhatsAppa, który praktycznie w każdym tygodniu wzbogaca się o kolejną interesującą funkcję. Jak się okazuje – już niedługo będzie można wykonywać połączenia z poziomu desktopowej wersji usługi. Do tej pory można było to uczynić wyłącznie za pomocą Messenger Rooms.

Tak wynika przynajmniej z odkrycia zespołu WABetaInfo. Udostępnione zrzuty ekranu sugerują prostotę działania całego mechanizmu. Wystarczy kliknąć w ikonę „Zadzwoń”, a otworzy się specjalne okno z elementami sterującymi. Taka sytuacja nastąpi w momencie przychodzącego połączenia.

whatsapp dzwonienie 2Źródło: WABetaInfo

Nowość to nie tylko świetna opcja dla osób korzystających z WhatsAppa na komputerze, ale też dowód na chęć zwiększenia poziomu uniwersalności usługi. Do tej pory była ona nieco odmiennym komunikatorem od innych, co innych ciekawiło, a drugich odrzucało. Granica zostaje właśnie zacierana.

whatsapp dzwonienie 1Źródło: WABetaInfo

Nie wiadomo kiedy funkcja trafi do szerszej grupy odbiorców. Należy więc uzbroić się w cierpliwość. Użytkownicy z pewnością czekają nieco bardziej na możliwość korzystania z tego samego konta na kilku sprzętach – tu też nie podano konkretnej daty debiutu.

Źródło: WABetaInfo / Foto. pixabay.com (Webster2703)