Instalki.pl » Aktualności » Software » Aplikacje Rossmann i Moovit na smartfony z HMS trafiają do Huawei AppGallery
Poniedziałek, 19 Październik 2020 14:36, Wpisany przez Mateusz Ponikowski
2020-10-19 144209
Nowości w AppGallery.

Rossmann PL, aplikacja największej sieci drogeryjnej w Polsce, została w pełni zintegrowana z Huawei Mobile Services. Oznacza to, że użytkownicy najnowszych urządzeń marki opartych o HMS mogą pobierać aplikację z Huawei AppGallery i w pełni korzystać ze wszystkich oferowanych przez nią funkcjonalności.

Aplikacja Rossmann dołączyła do autorskiego sklepu z aplikacjami AppGallery w zeszłym roku i do tej pory była dostępna dla starszych urządzeń marki opartych o Google Mobile Services. Pełna integracja z HMS oznacza, że użytkownicy najnowszych modeli smartfonów z serii P40, z serii Y, Mate 30 Pro, Mate Xs oraz P smart 2021, a także tabletów – MatePad Pro, MatePad i MatePad T8, mogą korzystać ze wszystkich funkcjonalności jakie oferuje aplikacja.

Wcześniej w sklepie AppGallery pojawiła się aplikacja Moovit - popularna na całym świecie usługa dająca dostęp do rozkładów jazdy komunikacji miejskiej, map czy analiz ruchu miejskiego.

2020-10-19 144010
Moovit / foto. Huawei

Aplikacja wzbogaciła szerokie portfolio aplikacji ułatwiających planowanie podróży i jest kolejną tego typu aplikacją obok Booking.com, eSky, Skyscanner czy Turkish Airlines. W aplikacji Moovit wkrótce pojawią się też usługi przewozowe świadczone przez aplikację Bolt oraz inne, jak na przykład wynajem skuterów czy rowerów miejskich. Partnerstwo Huawei z Moovit obejmuje nie tylko integrację aplikacji z HMS i jej dostępność dla użytkowników smartfonów i tabletów marki na całym świecie, ale również możliwość przeglądania Moovit w niestandardowym formacie w Przeglądarce Huawei.

AppGallery - już 1000 polskich aplikacji


W autorskim sklepie z aplikacjami Huawei AppGallery obecnie znajduje się już 1000 polskich aplikacji. W skali globalnej, w sklepie dostępnych jest już 96 tysięcy aplikacji, z których korzysta ponad 490 milionów aktywnych użytkowników na całym świecie. Sklep jest częścią ekosystemu Huawei Mobile Services, obok takich usług jak – między innymi - Chmura, Przeglądarka i Motywy. Kluczem do ekosystemu HMS jest ID Huawei, czyli cyfrowy identyfikator użytkownika umożliwiający szybki i łatwy dostęp do usług na urządzeniach Huawei.

Źródło: Huawei