Instalki.pl » Aktualności » Software » Microsoft ulepsza ważną funkcję w aplikacji Teams
Niedziela, 18 Październik 2020 12:32, Wpisany przez Tomasz Bielski
street view ukrycie domu
Trafi do użytkowników już w listopadzie.

Microsoft oficjalnie ogłosił nowości, które już wkrótce pojawią się w aplikacji Teams. Aktualizacja przeznaczona dla oprogramowania spodziewana jest na listopad bieżącego roku. Do programu trafi funkcjonalność, która przyda się nie tylko nauczycielom, ale również wszystkim osobom, które korzystają z pracy zdalnej lub wideokonferencji. O co dokładnie chodzi?

Microsoft Teams napakowany sztuczną inteligencją

Już w listopadzie bieżącego roku do Microsoft Teams trafią nowe algorytmy sztucznej inteligencji, które będą odpowiedzialne za aktywną redukcję szumów. Firma chwali się, iż całość będzie działać nawet dwukrotnie lepiej od obecnie działających rozwiązań.

Sztuczna inteligencja redukująca szumy będzie automatycznie usuwała niepożądany hałas z otoczenia podczas spotkań oraz rozmów wideo. Tłumienie szumów oparte o AI działa poprzez analizę sygnału audio danej osoby i użycie specjalnie wyszkolonych sieci neuronowych, które odfiltrowują szum i zatrzymują tylko sygnał powiązany z mową użytkownika. Microsoft informuje, iż jest to aktualizacja obecnie działającego systemu.

microsoftteamsai2
fot. Chris Montgomery - Unsplash

Co ciekawe, każdy z użytkowników będzie mógł wybrać, ile „mocy” tłumienia szumów będzie chciał u siebie wykorzystać. Ustawienie oznaczone jako „wysoki” będzie nowe i zadziała z maksymalnymi możliwościami programu.

Microsoft nie jest pierwszą marką, która ogłosiła wprowadzenie tego typu funkcjonalności do swojego narzędzia związanego z wideokonferencjami. Na podobne rozwiązanie zdecydowało się także Google, które w ostatnim czasie wprowadziło specyficzne algorytmy AI do platformy Meet, tym samym pozwalając użytkownikom na aktywne tłumienie szumów podczas rozmów.

Oczekuje się, że opisywana funkcjonalność zapowiadana przez Microsoft pojawi się u wszystkich użytkowników na przestrzeni kilku najbliższych tygodni.

Nie pozostaje więc nic innego, jak po prostu uzbroić się w cierpliwość.

Źródło: MsPowerUser / fot. Harry Cunningham - Unsplash