Instalki.pl » Aktualności » Software » Żabka nie przechytrzyła godzin dla seniorów. Mamy oświadczenie
Sobota, 17 Październik 2020 13:47, Wpisany przez Maksym Słomski
żabka godziny dla seniorow
Rewolucji nie będzie.

Postawa jednej z placówek sieci Żabka odbiła się szerokim echem w polskiej części Internetu. Internauci przekazywali sobie zdjęcie opublikowane na Twitterze, na którym widać sposób, w jaki sklep należący do znanej franczyzy, "ominął" godziny dla seniorów. Kluczowym była konieczność zrobienia zakupów za pośrednictwem aplikacji mobilnej Żappka. Jak się szybko okazało, wybryk nie spodobał się szefostwu Żabki.

Godziny dla seniorów: Żappka nie pozwoli ich omijać


Sprawcą całego zamieszania jest zdjęcie ogłoszenia wywieszonego na jednej z Żabek.

"Drodzy Klienci. W tym sklepie jest możliwość zrobienia zakupów w godzinach 10-12 (godziny dla seniorów) poprzez aplikację Żappka w zakładce "zamów i odbierz". Płatność poprzez aplikację (Żappka Pay). Odbiór gotowych zapakowanych zakupów przed wejściem do sklepu. SZYBKIE I BEZPIECZNE ZAKUPY :)"


Internauci z ekscytacją komentowali sprawę pisząc, iż Żabka po raz kolejny przechytrzyła polskie prawo, nawiązując przy tym do tego, że większość sklepów spożywczych tej franczyzy jest także placówkami pocztowymi, na mocy umowy z firmą Point Pack. Dzięki temu są otwarte w niedziele wolne od handlu. Postępowanie jednego ze sklepów nie jest jednak regułą dla całej sieci, a wyjątkiem, do którego odniosło się już szefostwo Żabki.

"W sieci Żabka przywiązujemy ogromną wagę do przestrzegania zaleceń sanitarnych związanych z sytuacją epidemiczną. W aplikacji Żappka przypominamy wszystkim naszym klientom, że w godzinach 10-12 obowiązują godziny dla seniorów. Dlatego podkreślamy, że inicjatywa wspomnianego sklepu była podjęta bez naszej wiedzy. Niezwłocznie po ustaleniu adresu placówki skontaktujemy się z franczyzobiorcą za nią odpowiedzialnym oraz poprosimy o usunięcie informacji." - głosi oficjalny komunikat.

żappka pay
Żappka Pay umożliwia płatności za pośrednictwem smartfona. | Źródło: Żabka

Zakupy w Żabce w godzinach 10-12 tylko dla seniorów


Jednym słowem: pomysłowy przedsiębiorca odpowiedzialny za "omijanie" zakazu zostanie upomniany i zmuszony do zaprzestania opisywanej wcześniej działalności. Internauci komentujący sprawę zastanawiają się przy tej okazji - całkiem zasadnie z resztą - czy sklep faktycznie omijał jakikolwiek przepis, skoro osoby korzystające z aplikacji miały zgłaszać się po odbiór towaru na zewnątrz sklepu, a nie w środku. Celem godzin dla seniorów ma być przecież eliminowanie kontaktów między ludźmi w różnym wieku we wnętrzu sklepu, a nie poza nim.

Źródło: Radiozet, Twitter