Instalki.pl » Aktualności » Software » Zanuć lub zagwizdaj Google piosenkę. Asystent poda Ci jej tytuł
Piątek, 16 Październik 2020 15:42, Wpisany przez Maksym Słomski
google search
Funkcja dostępna także w języku polskim.

Ile to już razy znaleźliście się w sytuacji, gdy chodziła Wam po głowie jakaś piosenka i nie mogliście sobie przypomnieć jej tytułu? W takiej sytuacji pomaga oczywiście znajomość tekstu, który można wprowadzić w wyszukiwarkę internetową, by dzięki temu odnaleźć tytuł i wykonawcę. Co jednak zrobić w przypadku, gdy daną piosenkę jedynie zanucić lub zagwizdać? Z pomocą przychodzi Wyszukiwanie Google!

Jak wyszukać piosenkę w Google?


Google zaprezentowało garść nowości w ramach oferowanej przez siebie funkcji wyszukiwania. O wszystkich funkcjach przeczytacie we wpisie Piotra. W tym miejscu chciałbym się skupić na najciekawszej z innowacji, a mianowicie wyszukiwania utworów poprzez ich nucenie lub gwizdanie - zupełnie tak, jak można to robić poprzez apki pokroju Shazam.

Funkcja "Hum to Search" zagościła w najnowszej wersji aplikacji Google. Wystarczy zawołać swojego Asystenta poprzez komendę "OK Google" i zadać pytanie "what's this song?" ("co to za piosenka?") lub tapnąć ikonę mikrofonu w Wyszukiwaniu Google, a następnie aktywować funkcję "Search a song" (w polskiej wersji: "Wyszukaj piosenkę").

Funkcja Hum to Search działa doskonale nawet wtedy, gdy odrobinę fałszujecie. | Źródło: Google

Teraz wystarczy już tylko zanucić lub zagwizdać daną piosenkę, a algorytm uczenia maszynowego Google postara się dopasować kilka wyników. Im lepiej zanucicie lub zagwiżdżecie dany utwór, tym większe szanse na jego odnalezienie - to całkiem logiczne, prawda? Na szczęście można odrobinę fałszować, sprawdziłem!

co to za piosenka
Wyszukiwanie piosenek w Google da się aktywować ręcznie lub za pośrednictwem Asystenta Google i polecenia "OK Google". | Źródło: mat. własne

Nucenie i gwizdanie w Google już dostępne


Praktyczne novum działa tylko w języku angielskim na iOS i w aż 20 językach na smartfonach i tabletach z Androidem. Język polski jest obsługiwany!Źródło: Google