Instalki.pl » Aktualności » Software » Kalendarz Google integruje się z Mapami. To świetna nowość!
Wtorek, 13 Październik 2020 12:06, Wpisany przez Piotr Malinowski
integracja kalendarz mapy 3
Może się przydać.

Google od dłuższego czasu stara się zachęcać użytkowników do korzystania z jak największej liczby swoich usług. Przekonuje dosyć sprytnie, bo poprzez integrację wybranych programów. Użytkownicy zaczęli właśnie zauważać, że w Kalendarzu Google znalazła się specjalna sekcja Map. Na jakiej zasadzie działa ta nowość?

Integracja Kalendarza z Mapami. Po co?


W przeglądarkowym Kalendarzu Google znajduje się boczny panel ze skrótami do poszczególnych aplikacji giganta z Moutain View. Dzięki temu można przejrzeć chociażby zapisane zadania bez przechodzenia do usługi Tasks. Niedługo również sprawdzimy szybko szczegóły danego miejsca

Kliknięcie w nową ikonę Map Google spowoduje wyświetlenie dosyć małego poglądu fragmentu globu. Jak się jednak okazuje, jest to w pełni funkcjonalna aplikacja, z poziomu której możemy przeglądać całą Ziemię i wyszukiwać interesujące nas obiekty – działa to identycznie jak w przypadku pełnej wersji.

integracja kalendarz mapyŹródło: 9to5google

Oczywiście część funkcjonalności nie jest dostępna. Nie możemy wyznaczyć trasy ani rozpocząć nawigacji. W tym celu należy otworzył pełnoprawną odsłonę aplikacji. Bez problemu jednak możemy zapisywać wybrane miejsca i wyświetlać wskazówki dotyczące podróży.

Tego typu nowość z pewnością okaże się przydatna w momencie, kiedy np. zaznaczamy jakieś wydarzenie w kalendarzu i musimy sprawdzić coś na mapie. W ten sposób uczynimy to szybciej i bardziej komfortowo. Nie wiadomo jednak dokładnie kiedy funkcja trafi do wszystkich użytkowników. Osobiście jeszcze jej u siebie nie widzę.

Źródło: 9to5google / Foto. Google