Instalki.pl » Aktualności » Software » Jak zmienić ikonę pojazdu w Mapach Google? Nowa funkcja już działa na Androidzie
Wtorek, 13 Październik 2020 09:11, Wpisany przez Maksym Słomski
google maps ikona
To niezwykle łatwe.

Zmiana ikony pojazdu w Mapach Google z domyślnej niebieskiej strzałki do tej pory była możliwa wyłącznie na smartfonach i tabletach z systemem iOS. Miło mi poinformować, że dostęp do tej funkcji od teraz mają także osoby korzystające z urządzeń mobilnych z systemem Android - zarówno w obrębkie aplikacji Mapy Google, jak i Android Auto. Czy wszystkie? Tego nie jestem pewien - sprawdźcie i dajcie nam znać!

Zmiana ikony pojazdu w Mapach Google na Android


Aby zmienić domyślną ikonę pojazdu w Google Maps, należy tapnąć na niebieską strzałkę pojawiającą się po wyznaczeniu trasy, która symbolizuje położenie pojazdu na drodze. Do wyboru jest małe czerwone autko, żółty samochód nieco większych rozmiarów oraz zielony pickup. Wystarczy dotknąć preferowaną ikonkę, by ta stała się nowym znakiem graficznym określającym nasz samochód.

mapy google ikona pojazdu
Zmiana ikony samochodu w Mapach Google jest bardzo prostym zadaniem. | Źródło: mat. własny

Jak usprawniłbym tę funkcję w przyszłości na miejscu Google? To proste: przede wszystkim dodałbym ikony symbolizujące konkretne nadwozia samochodów - roadster, coupe, kombi, sedan, hatchback i SUV. Następnie, pozwolił użytkownikowi wybrać kolor samochodu, zgodny z realną barwą jego pojazdu. To chyba nie takie trudne? "Truskawką na torcie" byłaby tu jeszcze możliwość wgrania zdjęcia własnego auta, które sztuczna inteligencja konwertowałaby na symbol graficzny... Ach, rozmarzyłem się.

Czytaj więcej: 6 sztuczek w Mapach Google, których nie znałeś... aż do teraz

Mała rzecz, a cieszy


Jasne, nie jest to żadna rewolucja. Osoby korzystające z iOS od dawna mogą zmieniać ikonę pojazdu, nie mówiąc już o wszystkich użytkownikach Waze. Tak, wiem, że ikonę pojazdu mogli zmieniać już wcześniej niektórzy lokalni przewodnicy i pewne grono osób wybranych losowo przez Google. Myślę jednak, że zmiana domyślnej ikony pojazdu w Mapach Google to dobry krok w stronę większej personalizacji apki, czyż nie?

Czytaj także: Mapy Google: 12 trików, które powinien znać każdy

Dajcie znać w komentarzach, czy nowa opcja jest już dostępna także na Waszych smartfonach.

Źródło: mat. własny