Instalki.pl » Aktualności » Software » Niespodziewana aktualizacja HTC U12+. Tajwańczycy łatają ostatni pełny flagowiec
Poniedziałek, 12 Październik 2020 18:45, Wpisany przez Jan Domański
HTC U12+To nie nowy Android, ale i tak miło.

Można by przypuszczać, że mimo nieco lepszego okresu, HTC będące i tak w niezbyt dobrej kondycji, porzuciło wsparcie dla ostatniego pełnego flagowca, który ma już ponad 2 lata. Tymczasem wydany w połowie 2018 roku HTC U12+ właśnie dostał pomniejszy update i to nawet w Polsce.

HTC zaskoczył. Ponad dwuletni flagowiec z łatką


Jeśli liczycie na Androida 10, to niestety muszę ostudzić zapał. Tajwańczycy nic nie mówili na ten temat, a nawet Android 9 był swojego czasu wypuszczony dla HTC U12+, HTC U11+ i HTC U11 w bólach. Tym bardziej nic nie wiadomo o Androidzie 11, ale to w zasadzie logiczne, że nie ma co liczyć na najnowszy system z maskotką zielonego robota.

HTC U12+Szczegóły wersji systemu HTC U12+ przed aktualizacją, samej paczki i po aktualizacji / foto. Instalki.pl

Nie mniej, niespodziewanie użytkownicy HTC U12+ otrzymali małą aktualizację po dłuższym czasie stagnacji z oprogramowaniem. Paczka waży 100 MB i zawiera bardzo lakonicznie opisane "ulepszenia systemowe". Po instalacji ciężko na szybko zauważyć jakieś konkretne zmiany w działaniu smartfonu. Jednak widać podbicie numerka wersji oprogramowania i zabezpieczeń. Jeszcze przed chwilą najnowsza kompilacja oprogramowania prezentowała się jako 2.55.401.1, a obecnie podskoczyła do 2.55.401.3. W kwestii stanu aktualizacji zabezpieczeń dostaliśmy datowane na 1 sierpnia 2020 roku, zamiast starych z 1 lipca 2019 roku.

Update zmienia niewiele, ale to wciąż dobry gest


Czy aktualizacja zawiera coś więcej niż tylko łatkę bezpieczeństwa? Ciężko powiedzieć, ale 100 MB nie daje ogromnego pola do popisu. Jednak bardzo oszczędny opis "ulepszeń systemowych" może sugerować, że jest szansa na jakieś małe poprawy ewentualnych błędów, chociaż to tylko spekulacje, które równie dobrze mogą okazać się nieprawdziwe.

HTC U12+HTC U12+, to wciąż ostatni "pełnoprawny flagowiec" firmy, HTC U20 5G jest z lekko niższej półki / foto. Instalki.pl

Tymczasem wciąż czekamy na jakiekolwiek potwierdzenie pojawienia się HTC U20 5G na europejskim rynku, w tym w Polsce. Telefon został zapowiedziany na Tajwanie wraz z HTC Desire 20 Pro (będącym w trakcie naszych testów, niedługo możecie liczyć na recenzję), który już od pewnego czasu można kupić w naszym kraju. Niestety najwyższy bieżący model firmy HTC U20 5G ("oszczędny flagowiec" albo superśredniak podobny specyfikacją do testowanego Oppo Reno3 Pro) wciąż nie jest jeszcze dostępny poza Azją i nie ma konkretnych deklaracji na ten temat.

Zobacz również: HTC myśli nad składanym ekranem smartfonu. Szykuje się nowoczesny flagowiec?

Źródło i foto: własne / Instalki.pl