Instalki.pl » Aktualności » Software » Obrazy Spotlight w Windows 10 nareszcie także na Pulpicie
Poniedziałek, 12 Październik 2020 09:07, Wpisany przez Maksym Słomski
windows 10
Pożądana zmiana.

Interfejs Windows 10 czekają w najbliższym czasie interesujące zmiany. Przy okazji aktualizacji listopadowej (20H2) wprowadzone zostanie na przykład odświeżone Menu Start, które za sprawą naszego poradnika możecie włączyć już teraz. Członkowie programu Windows Insider będą mogli z kolei wkrótce przetestować dwie inne, równie ciekawie zapowiadające się modyfikacje UI. Są nimi Desktop Spotlight oraz ekrany powitalne uwzględniające motyw systemowy.

Tapety Spotlight na pulpicie


Zmiana wyglądu systemu Windows 10 nie jest zadaniem trudnym - o ile oczywiście satysfakcjonuje Was zestaw podstawowych narzędzi oferowanych przez Microsoft. Najprościej po prostu zmienić tapetę, pobrać motyw z Microsoft Store lub stworzyć własny pokaz slajdów, złożony z wybranych uprzednio zdjęć i grafik. Jeśli próbowaliście się kiedyś podjąć ostatniego z tych zadań wiecie na pewno, że jest to zajęcie irytująco czasochłonne. Powód? Trywialny. Konieczność ręcznego wybrania każdej tapety wyświetlanej w ramach pokazu. Microsoft wkrótce da wszystkim możliwość wyboru czwartej opcji.

W jednym z przyszłych stabilnych wydań OSu Microsoft chce wprowadzić funkcję Spotlight dla Pulpitu. Pośród opcji w menu Personalizacja, na liście "Tło" pojawi się nowa opcja o nazwie "kolekcja Spotlight". Obecnie efektowne grafiki z Bing wyświetlane są wyłącznie na ekranie blokady.

desktop spotlight
Funkcja Desktop Spotlight jest obecna w nowym buildzie preview Windowsa 10, ale nie jest aktywna. | Źródło: WindowsLatest

Ekran powitalny dopasowany do motywu systemowego


Drugą z nowości będących na ten moment w fazie testów, jest unowocześniony ekran powitalny, dopasowany do motywu. Towarzyszy kompatybilnym aplikacjom dostarczanym z systemem pokroju Microsoft Store, Groove Music i Ustawień. Co ważne: ekran ten dopasowuje się automatycznie nie tylko do kolorystyki, ale także do wybranego motywu systemowego - ciemnego lub jasnego, co pozwala jeszcze bardziej ujednolicić wyświetlane okienka.

ekran powitalny
Windows 10 w niedalekiej przyszłości ma być znacznie spójniejszy jeśli chodzi o wygląd interfejsu. | Źródło: WindowsLatest

Na tę chwilę nie wiadomo kiedy zmiany zadebiutują w stabilnej wersji Windows 10, ale z pewnością nie pojawią się przy okazji aktualizacji listopadowej.

Źródło: WindowsLatest