Instalki.pl » Aktualności » Software » Obiektyw Google Lens będzie można uruchomić z kolejnego miejsca
Czwartek, 08 Październik 2020 11:27, Wpisany przez Piotr Malinowski
lens gogole 2
Nareszcie.

Obiektyw Google to jedna z bardziej zaawansowanych usług od giganta z Moutain View. Wykorzystuje ona sztuczną inteligencję, by badać elementy widoczne w kamerze. Za jej pomocą możemy m.in. zidentyfikować nieznaną roślinę czy owada, a także przetłumaczyć szybko tekst. 

Obiektyw Google pojawi się w kolejnym miejscu


Na Androidzie należy najpierw przejść np. do Asystenta Google i tam odnaleźć się ikona Obiektywu. Pierwsi użytkownicy zaczęli zauważać możliwość uruchomienia funkcji z poziomu wbudowanej aplikacji Google. Oczywiście program można pobrać oddzielnie ze Sklepu Play - inaczej jest on jednak także obecny w systemie.

Kolorowy skrót pojawić na ma się na pasku wyszukiwania. Taki zabieg niewątpliwie przyspieszy aktywację Obiektywu, ale także przyczyni się do wzrostu zainteresowania usługą. Obecnie dużo osób nawet nie wie o jej istnieniu.

lens google skroty 1Źródło: 9to5google

Co ciekawe, na urządzeniach z systemem iOS taki stan rzeczy obecny jest już od dawna. Tym bardziej więc może zdziwić fakt o zaimplementowaniu skrótu do Androida dopiero teraz. Lepiej późno niż wcale, prawda?

Wygląda jednak na to, że mamy do czynienia z testami. Funkcja nie jest jeszcze szeroko rozpowszechniona, więc może minąć trochę czasu zanim wszyscy ją u siebie zobaczą. Należy uzbroić się w cierpliwość.

Źródło: 9to5google / Foto. Google