Instalki.pl » Aktualności » Software » Wystartowała publiczna beta One UI 3.0. Polacy wyróżnieni przez Samsunga
Środa, 07 Październik 2020 12:14, Wpisany przez Maksym Słomski
One UI 3
Co nowego?

One UI to nakładka rozwijana przez markę Samsung i stosowana w smartfonach z systemem Android, produkowanych przez tego producenta. Oprogramowanie, które zadebiutowało na urządzeniach z Androidem 9.0 Pie, doczekało się kolejnej, udostępnionej właśnie publicznie wersji beta. Beta One UI 3.0 debiutuje początkowo w Korei Południowej, ale Polska jest na liście wyróżnionych rynków.

One UI 3.0 - nowości


Wśród największych nowości w najnowszej wersji nakładki wymienić należy zupełnie nowy design najczęściej prezentowanych elementów interfejsu, czyli ekranu głównego i panelu powiadomień. Producent obiecał usprawnienia w zakresie wydajności, które powinny przełożyć się nie tylko na odczuwalnie szybsze uruchamianie aplikacji i przełączanie się pomiędzy nimi, ale także nieco dłuższy czas pracy na baterii. Istotne novum stanowią też rozbudowane opcje związane z prywatnością i bezpieczeństwem danych.

one UI 3 zmiany
Powiadomienie o dostępności aktualizacji One UI 3.0 w wersji beta. | Źródło: XDA

One UI 3.0 w Polsce


Firma Samsung oficjalnie potwierdziła, że publiczna beta One UI 3.0 zostanie udostępniona użytkownikom z Polski, Stanów Zjednoczonych, Chin, Wielkiej Brytanii, Indii i Niemiec. Jak widać, Polacy znaleźli się w ekskluzywnym gronie kilku państw, w których oprogramowanie bazujące na Androidzie 11 będzie się dało przetestować w pierwszej kolejności. Dokładnego terminu rozpoczęcia testów na poszczególnych rynkach niestety nie ujawniono.

One UI 3.0 - które smartfony?


W Korei Południowej nakładka One UI 3.0 Beta w wersji ZTJ3 jest dostępna dla posiadaczy smartfonów Samsung Galaxy S20, S20+ oraz S20 Ultra. Na tę chwilę nie wiadomo, czy wersja testowa pojawi się także na innych urządzeniach.

Źródło: Samsung, XDA