Instalki.pl » Aktualności » Software » Windows 10 zrywa połączenie z Internetem? Ta aktualizacja rozwiąże problem
Poniedziałek, 05 Październik 2020 12:56, Wpisany przez Maksym Słomski
windows 10 wifi
W końcu ją udostępniono.

Microsoft nareszcie wydał poprawkę, które ma zażegnać problem zrywającego się połączenia internetowego w systemie Windows 10. Jako jeden ze swego czasu poszkodowanych przez tę usterkę zachodzę w głowę, dlaczego gigantowi z Redmond zajęło to aż kilka miesięcy. Czyżby błąd dotyczył jedynie niewielkiej grupy użytkowników OSu?

Kto miał rpoblem z internetem?

Problemy z połączeniem Wi-Fi pojawiały się przeważnie na komputerach osób, które zainstalowały Windows 10 May 2020 Update. Na brak łączności narzekało także nieco mniejsze grono korzystających z Windows 10 1909 oraz starszych wersji systemu z pobranymi najnowszymi poprawkami. Bug najpewniej związany był z widniejącym na pasku zadań NCSI (Network Connectivity Status Indicator), z którego użytek robi wiele aplikacji, w tym choćby Spotify. Pewne programy w efekcie błędu zawieszały się, inne przechodziły w tryb offline.

Co ciekawe, usterka objawiała się dwojako. U jednych następowało zupełne zerwanie połączenia z siecią, a u innych posłuszeństwa odmawiały tylko wybrane narzędzia.

Zrywające się połączenie internetowe w Windows - co zrobić?


W celu naprawy trwającego od trzech miesięcy zamieszania, Microsoft wydał aktualizację opcjonalną systemu Windows. Pobierzecie ją przechodząc do Windows Update, a następnie klikając na napis "Wyświetl aktualizacje opcjonalne". Poprawka figurowała będzie na liście "Inne aktualizacje" (rozwiń ją klikając na odnośnik) jako patch o nazwie:

2020-09 Podgląd aktualizacji skumulowanej dla systemu Windows 10 Version 2204 w przypadku systemów opartych na architekturze x64 (KB4577063)

aktualizacja windows 10
Poprawka KB4577063 czeka na Was w Windows Update. | Źródło: mat. własne

Aby ją pobrać, zaznaczcie towarzyszący jej "tickbox", a później kliknijcie na opcję "pobierz i zainstaluj".

Uwaga: by zainstalować łatkę potrzebujecie Windowsa 10 w wersji Build 19041.546.

Co zmienia poprawka?


Po zainstalowaniu aktualizacji Windows 10 zmieni parametr "EnableActiveProbing" w rejestrze systemowym na "1", co powinno wyeliminować niesnaski.

Microsoft dostarczy łatkę w sposób automatyczny na wszystkie komputery jeszcze w drugi wtorek tego miesiąca, przy okazji publikowania poprawek zbiorczych z okazji Patch Tuesday.

Źródło: mat. własny