Instalki.pl » Aktualności » Software » Genialny edytor zdjęć trafi do aplikacji Zdjęcia Google
Czwartek, 01 Październik 2020 09:54, Wpisany przez Piotr Malinowski
zdjęcia google nowości 4
Lepsze zdjęcia w mgnieniu oka.

Zdjęcia Google od dłuższego czasu nie są już wyłącznie aplikacją pozwalającą na przechowywanie grafik w chmurze. Umożliwia ona również między innymi ich „obróbkę”. Koncern postanowił właśnie rozbudować tę funkcję i zaprezentował przeprojektowany edytor. Wygląda naprawdę świetnie.

Zdjęcia Google same poprawią wasze fotografie


Sztuczna inteligencja. Te dwa słowa tak naprawdę definiują zmiany wprowadzone w obrębie usługi. Od teraz użytkownik może skorzystać z dobrodziejstw algorytmów uczenia maszynowego. Wykryją one niedoświetlone oraz krzywe zdjęcia, a następnie je poprawią. Zasugerują również zmiany w innych obszarach. Ciekawą nowością jest tzw. „color pop” pozwalająca na wypełnienie tła wybranym kolorem. Oczywiście wszystkie rozwiązania są opcjonalne i nadal można korzystać z trybu manualnego.

zdjecia google nowosci 1Źródło: Google

Ten z kolei został unowocześniony i tak naprawdę zupełnie przeprojektowany. Wszystkie sekcje znajdują się teraz na poziomym pasku. Przechodzenie pomiędzy poszczególnymi sekcjami jest więc nie tylko prostsze, ale dosyć wygodniejsze i przystosowane do obecnych standardów.

zdjecia google nowosci 2Źródło: Google

Powyżej opisane usprawnienia trafią do wszystkich użytkowników Zdjęć Google na Androida. W lepszej pozycji znajdą się jednak posiadacze smartfonów marki Pixel. Do ich dyspozycji zostanie oddany chociażby tryb „światło portretowe”. Tutaj także zadziała sztuczna inteligencja. Pozwoli ona na dowolne zmienianie położenie światła w zdjęciach portretowych. Trzeba przyznać, że funkcja brzmi i prezentuje się naprawdę świetnie.

zdjecia google nowosci 3Źródło: Google 

Google rozpoczęło wdrażanie aktualizacji wczoraj (30.09). Osobiście nie mam jeszcze odświeżonego edytora – jeśli jesteście w podobnej sytuacji, to po prostu należy uzbroić się w cierpliwość. Za kilka dni nowości powinny trafić już do wszystkich.

Źródło i foto: Google