Instalki.pl » Aktualności » Software » Xiaomi zaskakuje. Nawet stary Mi Box dostał Android TV 9.0
Środa, 30 Wrzesień 2020 14:29, Wpisany przez Jan Domański
Xiaomi Mi Box 3Nie tylko Mi Box S 4K i Mi TV Stick z systemem 9.0.

Stary odtwarzacz multimedialny na systemie Android TV od Xiaomi, czyli Xiaomi Mi Box (znany też jako Mi Box 3) ma już sporo lat za sobą. Wszedł do sprzedaży jeszcze w 2016roku. Później otrzymał w roli następcy Mi Box S 4K (Mi Box S), a niedawno uzupełniającego ofertę kuzyna w postaci recenzowanego u nas Xiaomi Mi TV Stick. Oryginalny Mi Box został w zasadzie w pełni wyparty w sklepach przez Mi Box S, ale jeśli wciąż go macie i myśleliście o przesiadce na nowszą edycję z powodu zakończenia wsparcia, to prawda w tym temacie przedstawia się odmiennie.

Aktualizacja systemu dla boxa smart TV z 2016 roku


Trzeba było sporo poczekać, ale już od dziś można pobrać Androida TV 9.0 na omawiane czteroletnie urządzenie. Jeszcze w sierpniu dostępna była specjalna testowa wersja beta, a teraz dzięki wbudowanemu asystentowi aktualizacji w opcjach systemu, zainstalujemy finalne wydanie Android TV 9.0. Nowsza i ulepszona wersja Xiaomi Mi Box S 4K otrzymała dziewiątkę jeszcze w styczniu obecnego roku.

Xiaomi Mi Box 3Xiaomi Mi Box 3 i jego pilot są mocno podobne do Mi Box S 4K, ale wprawne oko znajdzie kilka różnic / foto. Xiaomi

O ile w przypadku Mi Box S 4K taki obrót spraw był logiczny, bo po premierze sprzęt był sprzedawany z Androidem TV 8, tak jeszcze wakacyjne doniesienia i dzisiejsze wydanie 9.0 dla Mi Box są miłym zaskoczeniem. Producenci sprzętu smart TV na Androidzie raczej nie zapewniają aż tak długoletniego wsparcia dla swoich produktów. Oczywiście mogą pojawić się jakieś aktualizacje związane z bezpieczeństwem, ale sam nowy Android TV po około czterech latach, to nie lada wyczyn.

4K także w starym Xiaomi Mi Box 3


Innym przykładem może być firma Sony, która tego lata zaopatrzyła stare telewizory Sony Bravia 4K z 2015 roku w Androida TV 8.0. Niestety tylko rejonie Pacyficznej Azji, a nie globalnie. Wracając jednak do samego Mi Boxa, to paczka waży około 650 MB, a sam odtwarzacz wbrew nazwie młodszego odpowiednika, także obsługuje 4K, a obłożenie portów jest identyczne. Może jednak jeszcze nie trzeba przesiadać się na nowszego Mi TV Boxa S? No chyba, że mocno zależy wam na kilku funkcjach, których nie oferuje starszy odpowiednik.


Zobacz również: Sklepy się pospieszyły. Chromecast with Google TV (Sabrina) przedpremierowo na półkach

Źródło: xda-developers / Foto: Xiaomi