Instalki.pl » Aktualności » Software » iPhone przemówi po polsku. Apple rozwija Siri
Środa, 30 Wrzesień 2020 14:37, Wpisany przez Patryk Korzeniecki
Siri w Polsce
W końcu Polacy się doczekają.

Siri jest dostępne w iPhone'ach sprzedawanych w Polsce. Niestety Polacy nie mogą używać asystenta w języku ojczystym. Wygląda na to, że w (niedalekiej) przyszłości może się to zmienić. Pojawił się pewien ślad.

Siri przybywa do kolejnych krajów


Chodzi mianowicie o ofertę pracy zamieszczoną na oficjalnej stronie Apple. Firma poszukuje osoby, która m.in. operuje biegle językiem polskim z doskonałym zrozumieniem i gramatyką. Kandydat powinien mieć także umiejętność rozumienia niuansów językowych oraz być obyty z dialektami występującymi w różnych regionach kraju.

Siri w PolsceMożliwe, że niedługo Siri zapyta nas po polsku. / Foto: Apple

Co ciekawe, firma poszukuje znajomości asystenta Siri lub innych podobnych technologii jak i samej sztucznej inteligencji. Osoba na stanowisku będzie odpowiedzialna za odsłuchiwanie i transykrypcję odpowiedzi Siri. Pracownik ma też oceniać, w jaki sposób Siri wykorzystuje język i czy trafnie formuuje zdania.

Ogłoszenie Apple wyraźnie sugeruje, że firma przygotowuje polską wersję asystenta Siri. Oczywiście nie jest jasne, kiedy to nastąpi. Wydaje mi się jednak, że nie będziemy długo czekać.

Zobacz również: Mały i tani iPhone 12 Mini potwierdzony. Data premiery ujawniona

Źródło: Apple