Instalki.pl » Aktualności » Software » Play wprowadza usługę "Bezpieczna Rodzina" z funkcją lokalizacji smartfona dziecka
Poniedziałek, 28 Wrzesień 2020 16:01, Wpisany przez Mateusz Ponikowski
2020-09-28 155756
Kontrola rodzicielska od Play.

Na rynku znajdziemy mnóstwo aplikacji do kontroli rodzicielskiej, a swoje rozwiązania na Androida za darmo oferuje m. in. Google. Są też płatne usługi, a do ich grona dołącza właśnie Play z aplikacją "Bezpieczna Rodzina".

Rodzice mogą wypróbować to rozwiązanie przez miesiąc za darmo. Nowa Bezpieczna Rodzina jest dostępna w dwóch wersjach: Premium, która pozwala objąć kompleksową ochroną aż 3 urządzenia dzieci w cenie 19,99 zł miesięcznie oraz Standard, która dedykowana jest dla 1 urządzenia z podstawowym zakresem funkcji w cenie 9,99 zł.

2020-09-28 160050
Cennik usługi "Bezpieczna Rodzina" / foto. Play

Co potrafi aplikacja?


Dzięki aplikacji rodzic widzi na mapie miejsce, w którym przebywa pociecha, wyznacza strefy bezpieczeństwa, a nawet dostaje powiadomienia za każdym razem, gdy są one opuszczane. Funkcja Ochrony w Sieci umożliwia nie tylko ochronę najmłodszych przed nieodpowiednimi do ich wieku treściami, ale również wybór aplikacji, do których dziecko może mieć dostęp.

Dodatkowo ustawianie dziennych limitów czasu na korzystanie z telefonu i aplikacji zostało poszerzone o zdalne blokowanie telefonu dziecka wraz z personalizowaną wiadomością np.: pora spać. Opiekun może również sprawdzić jakie video na YouTube oglądało dziecko oraz jakie treści przeglądało w Internecie.

Po uruchomieniu usługi i dodaniu bliskiego do ochrony, rodzic musi zainstalować ją również na telefonie dziecka. Wersja dla dziecka jest dostępna tylko w Google Play dla urządzeń z systemem Android.

Więcej informacji o nowej aplikacji Bezpieczna Rodzina znajduje się na stronie Play.

Źródło: Play