Instalki.pl » Aktualności » Software » Google wprowadzi zmianę w aplikacji Meet. Nie wszystkim się to spodoba
Niedziela, 27 Wrzesień 2020 14:30, Wpisany przez Tomasz Bielski
street view ukrycie domu
Tego można było się spodziewać.

W kwietniu 2020 roku Google poinformowało, iż otwiera swoją platformę Meet dla wszystkich, tym samym umożliwiając spotkania w aplikacji bez większych ograniczeń. Okazuje się jednak, że idą zmiany – i to takie, które wejdą w życie już 30 września bieżącego roku. Amerykańska firma w Meet ograniczy bowiem czas trwania spotkań do jednej godziny na sesję. Wszystko to w przypadku wersji darmowej. Oczywiście osoby, które zdecydują się zapłacić, będą mogły prowadzić konwersację przez dłuższy okres czasu.

Google Meet z limitem czasu rozmowy

W wypowiedzi dla serwisu The Verge, rzecznik Google powiedział, iż firma nie ma nic więcej do dodania w kontekście nałożenia ograniczeń na platformę Meet. Jeśli coś będzie miało się zmienić, wtedy też amerykańska firma poinformuje o tym swoich użytkowników. W ramach wersji płatnej, każdy z użytkowników korzystający z aplikacji Meet będzie mógł stworzyć konwersację z maksymalnie 100 osobami, bez ograniczeń czasowych.

Co ciekawe, wraz z 30 września Google ograniczy także dostęp do zaawansowanych funkcji dla klientów G Suite oraz G Suite dla Szkół i Uczelni. To intrygująca decyzja, która zapewne ma wymusić na wielu osobach przejście na płatny abonament oraz zasilenie kasy amerykańskiego giganta z Mountain View.

googlemeetograniczenie2

Wideorozmowy w czasie pandemiiGoogle Meet na początku roku zaczęło być istotne w kontekście alternatywy dla aplikacji Zoompopularność obu rozwiązań wybuchła w dobie pandemii oraz pracy zdalnej, na którą większość firm wysłała swoich pracowników. Jak widać Google chciało konkurować możliwością bezpłatnego dostępu, ale wszystko co dobre także szybko się kończy.

Oczywiście nie oznacza to, że teraz każda osoba, która korzysta z Meet będzie musiała przejść na płatny plan. Warto jednak pamiętać, aby ograniczać swoje spotkania do 60 minut po 30 września tego roku. Albo po prostu skorzystać z innego programu do wideokonferencji.

Źródło: TheVerge / fot. Thomas Park - Unsplash