Instalki.pl » Aktualności » Software » Masz Apple Watch Series 3? Uważaj na tę aktualizację
Niedziela, 27 Wrzesień 2020 15:17, Wpisany przez Tomasz Bielski
street view ukrycie domu
Na razie chyba lepiej się wstrzymać.

Apple oprócz iOS 14 udostępniło także aktualizację swojego oprogramowania przeznaczonego dla inteligentnych zegarków – Watch OS 7. System trafił na starsze sprzęty, takie jak Watch Series 3 z 2017 roku i okazuje się, że u niektórych osób sama aktualizacja powoduje problemy. Wśród kilku z nich najczęściej wymienia się między innymi zawieszanie się zegarka oraz jego ponowne uruchamianie bez żadnej konkretnej przyczyny.

Watch OS 7 dla Watch Series 3 – aktualizacja z problemami

Watch OS 7 to aktualizacja, która została oficjalnie wydana 16 września bieżącego roku. Całość oferuje użytkownikom nowe funkcje – między innymi dostosowywanie nowych tarcz, śledzenie mycia rak oraz wskazówki związane z poruszaniem się przy pomocy roweru. Od teraz Apple Watch jest w stanie także śledzić sen użytkownika, również w przypadku starszych generacji zegarka.

Po instalacji na Watch Series 3, wielu użytkowników zaczęło jednak zgłaszać problemy. Aktualizacja najwyraźniej nie poszła tak gładko, jak można było się tego spodziewać. Na forach wsparcia Apple pojawiły się wpisy, według których właściciele inteligentnego zegarka borykają się z różnymi problemami po aktualizacji. Najczęściej urządzenie zawiesza się lub resetuje, a z kolei inne osoby mają problem z wykorzystaniem technologii Apple Pay do płatności bezprzewodowych.

watchos7problemy2
fot. Liviu C - Unsplash

Zaledwie kilkanaście godzin temu Apple wydało aktualizację do Watch OS 7.01, która ma rozwiązywać kilka problemów. Nie wiadomo czy w paczce z nowym oprogramowaniem znalazły się jednak poprawki dla sytuacji zgłaszanej przez wielu użytkowników. Jeśli nie, to kolejna aktualizacja dla inteligentnych zegarków amerykańskiego producenta powinna pojawić się już niebawem.

Póki co sytuacja nie występuje na innych sprzętach niż Apple Watch Series 3 po aktualizacji do Watch OS 7. Jeśli posiadacie więc ten model, to warto się jeszcze chwilę wstrzymać z nowym oprogramowaniem, zanim opisywany problem nie wyjaśni się do końca.

Źródło: DT / fot. Raagesh C - Unsplash