Instalki.pl » Aktualności » Software » MIUI 12 na Redmi Note 9 Pro. Znamy datę aktualizacji
Piątek, 25 Wrzesień 2020 22:35, Wpisany przez Patryk Korzeniecki
Xiaomi Redmi Note 9 Pro 3
Nie będziecie długo czekać.

Na pewno są wśród Was posiadacze Redmi Note 9 Pro, którego jednym z największych atutów jest bateria o pojemności 5000 mAh i wynikający z tego długi czas pracy urządzenia. Nie bez znaczenia jest też atrakcyjna cena, która w oficjalnym sklepie zaczyna się od 1129 zł (została obniżona z okazji promocji).

MIUI 12 na Redmi Note 9 Pro - Indonezja zdradza datę aktualizacji


Indonezyjski oddział Xiaomi opublikował na Twitterze oświadczenie na temat daty aktualizacji MIUI 12 dla Redmi Note 9 Pro. Według niej MIUI 12 pojawi się na wymieniony model w październiku 2020 roku.

Wprawdzie dotyczy to indonezyjskiej wersji MIUI 12, jednak data udostępnienia wersji globalnej nie powinna być zbytnio oddalona.

Redmi Note 9 Pro aktualizacja MIUI 12Redmi Note 9 Pro niedługo dostanie nowsze MIUI / Foto: Xiaomi

Przypomnę, że MIUI 12 wprowadza sporo zmian, m.in. z zakresu estetyki. Xiaomi zaimplementowało własny silnik animacji, który wzniósł ruch w systemie na wyższy poziom. Sporej przebudowy doczekała się też sama warstwa wizualna interfejsu, która wygląda świeżej i nowocześniej.

MIUI 12 to także nowy system zarządzania uprawnieniami z historią przyznanych dostępów, automatyczne blokowanie podejrzanych akcji i sporo innych usprawnień związanych z bezpieczeństwem i prywatnością. 

Zobacz również: Masz smartfon Xiaomi i czekasz na MIUI 12? Ten trik powinien przyspieszyć aktualizację

Aktualizacja trafiła już na wiele starszych modeli chińskiego producenta, dlatego dość zaskakującym posunięciem jest tak długie zwlekanie z wydaniem oprogramowania dla tegorocznego Redmi Note 9 Pro. Wcześniej system pojawił się m. in. u użytkowników Mi 9 SE i Mi 9 Lite czy Redmi Note 9.

Źródło: Xiaomi