Instalki.pl » Aktualności » Software » Telewizory z Androidem będą jeszcze lepsze. Wydano Android 11 TV
Czwartek, 24 Wrzesień 2020 11:35, Wpisany przez Jan Domański
Android TVKoncern wydał nowy system dla smart TV.

Android na smartfony i tablety ma pierwszeństwo względem wydania Android TV, które jest dedykowane telewizorom i przystawkom Smart TV. Google ogłosiło, że firma ukończyła pierwsze prace nad telewizyjną gałęzią zielonego robota i podsumowuje zmiany, a także będzie pomagać w implementacji producentom sprzętu.

Lepsze multimedia i dodatkowe funkcje w Android TV


Google obiecuje, że ulepszona została wydajność pod kątem zarządzania pamięcią, firma także wsprowadziła mechanizm nadawania jednorazowych uprawnień. Jeśli zależy wam na telewizorach z wbudowanymi mikrofonami dalekiego zasięgu (obsługa Asystenta Google bez konieczności mówienia komend do pilota), to na pewno ucieszy informacja o możliwości dodawania przycisków fizycznego wyłączenia mikrofonów na pilocie. Coś na kształt przełączników w głośnikach Google Home i Google Nest czy smart ekranach, które również wyłączają nasłuchiwanie.

ADT-3
Askey ADT-3 Developer Kit / foto. Askey


Dla wielbicieli multimediów przygotowano tryb Auto Low Latency i dekodowania różnych mediów z niskim opóźnieniem czy Tuner Framework ze zaktualizowanym Media CAS i rozszerzeniem HAL w HDMI CEC.

Inne kwestie, to chociażby nowe monity o nieaktywności, klawisze szybkiego wybudzania czy możliwość przeprowadzania cichych aktualizacji systemu i szersza obsługa gamepadów Bluetooth, która przyda się w dobie coraz większej popularności usług steaamingu gier jak np. prężnie rozwijana Nvidia GeForce Now. Wcześniej mówiono o pewnej rewolucji, ale lista zmian pasuje raczej do zwyczajnej ewolucji systemu. 

Kiedy Android 11 TV na twoim urządzeniu?


W kwestii implementacji systemu do urządzeń smart TV trzeba śledzić doniesienia producentów danych telewizorów i przystawek, Google wspomina po prostu o najbliższych miesiącach. Ale już teraz Android TV 11 jest dostępny na przystawce ADT-3 stworzonej przy współpracy z Askey. Nie jest to jednak zwykłe urządzenie dla końcowych konsumentów, a podobna do Xiaomi Mi Box S przystawka smart TV , tyle że deweloperska, więc kierowana do twórców oprogramowania. 

Zobacz również: Koniec Android TV? Oficjalna przystawka jako Chromecast with Google TV

Źródło i foto: Google