SQL/DB Error -- [
    Error selecting database admin_joomla4!
  1. Are you sure it exists?
  2. Are you sure there is a valid database connection?
]
SQL/DB Error -- [MySQL server has gone away]
SQL/DB Error -- [MySQL server has gone away]
Płatności zbliżeniowe na smartfonach Huawei z HMS - pierwszy bank udostępnia funkcję - Instalki.pl
Instalki.pl » Aktualności » Software » Płatności zbliżeniowe na smartfonach Huawei z HMS - pierwszy bank udostępnia funkcję
Sobota, 19 Wrzesień 2020 13:55, Wpisany przez Tomasz Bielski
street view ukrycie domu
Aplikacja pozwala na płatności mobilne HCE.

PKO BP udostępniło aplikację IKO, która może być zainstalowana na urządzeniach Huawei działających w oparciu o Huawei Mobile Services. Oznacza to, iż posiadacze najnowszych sprzętów chińskiego producenta mogą pozwolić sobie na pełną obsługę swojego rachunku bankowego: od zarządzania kontem aż po mobilne płatności. Nowa aplikacja PKO BP pozwala bowiem na wykorzystanie płatności mobilnych w technologii HCE. To może być przełom związany z aplikacjami bankowymi na nowsze urządzenia od Huawei.

PKO BP integruje się z HMS

Jak donosi serwis Cashless, PKO BP było już jednym z banków, które przystosowały swoją aplikację do działania wraz z urządzeniami od Huawei. W ostatnim czasie bank przekazał także informację, która zakładała wprowadzenie na smartfony Huawei z Huawei Mobile Services aplikacji IKO, która pozwoli użytkownikom na wykonanie wszystkich operacji. Dla przypomnienia, Huawei Mobile Services to swoista alternatywa dla rozwiązań od Google, które zostały niejako zablokowane na urządzeniach Chińczyków w ramach problemów z administracją Donalda Trumpa oraz rządem USA.

Przez pewien czas użytkownicy nowych urządzeń Huawei byli odcięci od wielu rozwiązań – ale wszystko wygląda na to, że sytuacja zaczyna się zmieniać.

pkobphms3
fot. PKO BP

Najnowsza wersja aplikacji od PKO BP wprowadza także płatności zbliżeniowe. W tym wypadku nie mamy do czynienia z Google Pay ani z Huawei Pay, a technologiami HCE, które są zintegrowane wraz z HMS. IKO działa wraz z HCE także na „standardowej” wersji Androida, która w przypadku aplikacji banku PKO BP nie wspiera rozwiązania płatności bezprzewodowych od amerykańskiej firmy.

Nie pozostaje więc nic innego, jak tylko instalować nową aktualizację. Trzeba mieć nadzieję, iż śladem PKO BP pójdą także inne aplikacje bankowe, które wraz z czasem w pełni zintegrują się z Huawei Mobile Services. To będzie kolejny argument na korzyść Huawei w dobie ostatnich problemów producenta związanych z oprogramowaniem mobilnym. 

Źródło: Cashless / fot. PKO BP