Instalki.pl » Aktualności » Software » Gboard na Androida będzie wyglądał inaczej. Wiemy jak
Sobota, 19 Wrzesień 2020 14:18, Wpisany przez Maksym Słomski
gboard nowosci
Nowości w Gboard.

Gboard to jedna z najchętniej używanych aplikacji klawiatury na smartfony i tablety z Androidem. Udostępniona po raz pierwszy 12 maja 2016 roku, już w sierpniu 2018 roku przekroczyła granicę miliarda pobrań. Miło nam poinformować, że popularne narzędzie czekają długo wyczekiwane zmiany. Zmiany, którym możemy przyjrzeć się już teraz.

Nowy wygląd Gboard


Według doniesień, Google nad nowym wyglądem apki Gboard pracuje już od ponad 2 miesięcy. Wybrani beta testerzy korzystający z programu Gboard w wersji 9.8.07, otrzymali właśnie możliwość pobrania odświeżonej wersji narzędzia, w której font Roboto zastąpiony został przez Product Sans. Celem nadrzędnym dla firmy z Mountain View było dostosowanie wyglądu interfejsu do stylu zwanego po angielsku "Material Theme".

gboard zmiany 2
Obecny wygląd klawiatury Gboard (po lewej) oraz ten zaktualizowany w najnowszej wersji beta aplikacji (środek, po prawej). | Źródło: Android Police

Nowości widać najlepiej w sytuacji, w której użytkownik włączy krawędzie poszczególnych klawiszy ekranowych. Szary kolor tła zastąpiono minimalistyczną i elegancką bielą, a same klawisze mają lekko szarawy odcień. Wydają się nieco bardziej zlewać z tłem, nie sądzicie? Klawisze Shift, Backspace, Enter oraz klawisz służący do aktywacji klawiatury numerycznej stały się jeszcze ciemniejsze.

Zmodyfikowano również ciemny motyw, w którym tło klawiatury jest czarne, a klawisze szare.

gboard zmiany 3
Zmian doczekał się także ciemny motyw. | Źródło: Android Police

Pobierz Gboard beta i sprawdź, czy widzisz wszystkie innowacje


Możecie spróbować zainstalować wersję beta klawiatury Gboard, ale nikt nie zagwarantuje Wam tego, że zmiany zobaczycie już teraz. Jeśli chcecie, Gboard w stabilnej wersji zainstalujecie za pośrednictwem naszej bazy danych. Znajdziecie w niej także inną popularną klawiaturę ekranową, Swype.

Źródło: Android Police