Instalki.pl » Aktualności » Software » Dysk Google z istotną zmianą. Sprawdź zawartość Kosza
Piątek, 18 Wrzesień 2020 10:33, Wpisany przez Anna Borzęcka
dysk-google-kosz
Koniec z przechowywaniem wirtualnych śmieci w nieskończoność.

Jeżeli korzystasz z Dysku Google i regularnie przenosisz część umieszczonych w nim treści do jego Kosza, lepiej prędko sprawdź tego Kosza zawartość. Wkrótce Google zacznie regularnie go opróżniać, co oznacza, że po pewnym czasie nie będziesz w stanie starych plików przywrócić.

Dotychczas, aby pozbyć się plików z Kosza w Dysku Google na stałe, trzeba było opróżnić go ręcznie, korzystając z przycisku "Usuń na zawsze". Zatem, niepotrzebne zdjęcia czy dokumenty można było przechowywać w nim w nieskończoność. To zmieni się 13 października tego roku.

Dysk Google - automatyczne opróżnianie kosza po 30 dniach


Począwszy od 13 października Kosz w Dysku Google będzie automatycznie usuwał przeniesione do niego pliki po 30 dniach. Warto wspomnieć, że w wielu innych usługach Google, takich jak Gmail, zawartość kosza także jest usuwana automatycznie po tym czasie, zatem zmiana zmierzająca do Google Drive wprowadzi więcej spójności między poszczególnymi produktami giganta z Mountain View.

dysk-google
Wkrótce Kosz w Dysku Google będzie automatycznie usuwał przeniesione do niego pliki po 30 dniach. | Źródło: Google

Aby upewnić się, że użytkownicy aplikacji Dysk Google będą świadomi zmiany polityki, Google zamierza wyświetlać baner zawierający szczegóły na jej temat w samym Dysku, a także w Google Docs oraz Google Forms. Co ważne, administratorzy usługi będą w stanie przywrócić pliki usunięte z kosza w ciągu 25 dni.

Źródło: Google, fot. tyt. Canva