Instalki.pl » Aktualności » Software » Nowości w przeglądarce dla graczy Opera GX: muzyka w tle i Twitter na pasku bocznym
Środa, 16 Wrzesień 2020 09:11, Wpisany przez Mateusz Ponikowski
Opera GX dla graczyKolejne użyteczne funkcje.

W ubiegłym roku Opera wprowadziła specjalny wariant swojej przeglądarki internetowej, która dedykowana jest wszystkim fanom gier komputerowych. Oprogramowanie wciąż jest rozwijane, a dziś pojawiła się kolejna aktualizacja wprowadzająca intrygujące nowości.

Tło dźwiękowe w Operze GX


Opera GX miała premierę w 2019 r. Pierwszą wersję przeglądarki wypuszczono z efektami dźwiękowymi stworzonymi przez kompozytora Rubena Rincóna oraz zespół Berlinist, znanych z nominowanej do nagrody Bafta ścieżki dźwiękowej do Gris. Ta sama ekipa odpowiada za nową dynamicznie się zmieniające tło dźwiękowe w Operze GX.

Dynamicznie się zmieniające tło muzyczne w Operze GX to spokojna ambientowa muzyka, która sprzyja koncentracji użytkownika. Narasta ona, kiedy użytkownicy aktywnie przeglądają strony internetowe, klikają na linki albo piszą, zaś kiedy aktywność użytkowników spada, muzyka staje się spokojniejsza i mniej dramatyczna. Ścieżka dźwiękowa ma się rozpływać w tle, ale tak, żeby jej brak dawał się odczuć.

Tło muzyczne, podobnie jak każdy z efektów dźwiękowych w przeglądarce, można włączyć i wyłączyć w jej ustawieniach w zakładce Dźwięki przeglądarki.Warto dodać, że Opera GX została partnerem międzynarodowego Game Music Festival i ufundowała nagrodę GX Composer 2020 w ramach rozpoczynającego się dziś konkursu GMF 2020 High Score Competition, w którym kompozytorzy ścieżek dźwiękowych będą konkurować o nagrodę pieniężną i możliwość udostępnienia swojej muzyki w Operze GX.

Twitter na pasku bocznym


Opera GX, z wbudowaną obsługą Discorda, Twitcha, WhatsAppa, Facebook Messengera i Instagrama w pasku bocznym, pozwala łatwo śledzić dyskusje ze znajomymi, a także najnowsze trendy i streamy. Ten zestaw wbudowanych w Operę GX komunikatorów został obecnie wzbogacony o wbudowanego Twittera w pasku bocznym.

Najnowsza wersja przeglądarki dostępna jest do pobrania bezpośrednio z naszych zasobów:

Źródło: Opera