Instalki.pl » Aktualności » Software » GitHub został zintegrowany z Microsoft Teams
Wtorek, 15 Wrzesień 2020 12:40, Wpisany przez Anna Borzęcka
github-teams
Dobre wieści dla programistów.

Gdy w 2018 GitHub został przejęty przez Microsoft, jasne było, że gigant z Redmond będzie miał wobec niego wielkie plany. Podejrzewano na przykład, że z czasem platforma dla programistów zostanie w takiej czy innej formie zintegrowana z usługami i aplikacjami Microsoftu. Teraz te podejrzewania się ziściły, bowiem GitHub doczekał się integracji z Microsoft Teams.

Od teraz użytkownicy komunikatora Microsoftu mogą pobrać z jego wewnętrznego sklepu oficjalną aplikację GitHub. Należy jednak zaznaczyć, że póki co udostępniono ją w wersji poglądowej (Preview). Zatem, pewne jej funkcje mogą nie działać tak, jak byśmy tego oczekiwali.

„Deweloperzy używają GitHuba w parze z wieloma innymi platformami, komunikując się ze sobą w sprawach pewnych problemów, pull requestów, statusów wdrożeń i innych aktualizacji. Chcemy zintegrować GitHuba z innymi platformami, aby ułatwić współpracę deweloperów i zespołów nad przeróżnymi projektami. Od lat GitHub jest zintegrowany ze Slackiem, a dzisiaj z radością ogłaszamy, że rozszerzamy nasze portfolio o nową integrację – integrację GitHuba i platformy Microsoft Teams, która teraz dostępna jest w formie publicznej wersji beta.”, czytamy w oświadczeniu na blogu GitHub.

GitHub w Microsoft Teams - funkcje


Co oferuje GitHub w Microsoft Teams? Rzecz jasna w platformie można w prosty sposób połączyć konta GitHub i Teams. Wystarczy wpisać na czacie aplikacji komendę signin, a następnie kliknąć w wyświetlony przycisk Connect GitHub account i podążyć za dalszymi instrukcjami.

Integracja pozwala też śledzić wszelkie powiadomienia z GitHuba i wykonywać cały szereg działań bezpośrednio z poziomu platformy Teams. Dzięki niej można nawet w prosty sposób zasubskrybować lub odsybskrybować dowolne repozytorium. Należy na czacie zespołu, na którym włączyliśmy integrację, wpisać odpowiednio komendę @github subscribe [organizacja]/[repozytorium] lub @github unsubscribe [organizacja]/[repozytorium].

github-teams-2
Aby w Microsoft Teams zasubskrybować dowolne repozytorium, wystarczy po instalacji w usłudze (dodaniu do zespołu) aplikacji GitHub (Preview) skorzystać z komendy @github subscribe [organizacja]/[repozytorium]. | Źródło: GitHub Blog

Co ważne, GitHub opublikował obszerną instrukcję opisującą pełny zakres możliwości integracji platformy z usługą Microsoft Teams. Instrukcja oczywiście wyjaśnia też, w jaki sposób z tej integracji korzystać.

Integracja GitHub + Microsoft Teams – kiedy koniec beta testów?


Póki co nie wiadomo, kiedy aplikacja GitHuba pojawi się w Microsoft Teams w pełnej wersji. Programiści z pewnością czekają na wieści o tym z niecierpliwością.

Pamiętajcie, że aplikację Microsoft Teams możecie pobrać z naszej bazy z oprogramowaniem.


Źródło: GitHub Blog, fot. tyt. GitHub Blog