Instalki.pl » Aktualności » Software » MIUI 12 pozwala włączyć licznik FPS w dowolnej grze. Sprawdź, jak go aktywować
Wtorek, 15 Wrzesień 2020 15:48, Wpisany przez Patryk Korzeniecki
MIUI 12 licznik FPS Xiaomi
Xiaomi przygotowało coś dla graczy.

Xiaomi w MIUI 12 wprowadził mnóstwo zmian, m.in. nowy interfejs z toną animacji, zaawansowany system uprawnień z historią dostępów czy wirtualną tożsamość chroniącą prywatność użytkownika.

Xiaomi jednak przemilczało część nowych funkcji. Jedna z nich jest niesamowicie przydatna graczom.

Xiaomi ukryło w MIUI 12 licznik klatek


Licznik klatek znajdziecie w ustawieniach MIUI 12, a dokładniej w Opcjach Programisty (Ustawienia -> Dodatkowe ustawienia -> Opcje programisty -> Monitorowanie energii).

Jeśli go nie widzicie, to wejdźcie w Ustawienia -> O telefonie -> Pełna specyfikacja i klikajcie wersję MIUI do skutku.

W Monitorowaniu energii znajdują się się dwa kafelki - górny dotyczący monitorowania liczy klatek na sekundę, a drugi pobieranego przez smartfon prądu.

MIUI 12 licznik FPSLicznik FPS-ów w MIUI 12 jest ukryty w systemie. / Foto: Własne

MIUI 12 po włączeniu opcji wyświetla w lewym górnym rogu odświeżanie ekranu, liczbę FPS-ów oraz wykres obrazujący ich zmianę w czasie. Po kliknięciu w interfejs wyświetla się przycisk umożliwiający jego zamknięcie. Oczywiście funkcja działa zarówno w grach, jak i programach oraz systemie.

Zobacz również: MIUI 12: osiem funkcji, za które uwielbiam system od Xiaomi

Sprawdziłem licznik w benchmarku 3DMark. Co tu dużo mówić - działa jak należy. Zauważyłem przy tym, że po zmniejszeniu klatkażu do 30 kl/s wykres zmiania kolor na czerwony sygnalizując problemy z płynnością. Jeśli smartfon wyciąga poniżej 50 kl/s, to staje się pomarańczowy.

MIUI 12 licznik FPSXiaomi zadbało o wizualny wykres. / Foto: Własne

Xiaomi moim zdaniem powinno trochę go dopracować - przy pierwszym uruchomieniu nie chciał zupełnie działać. Interfejs pokazywał stałe 60 kl/s, nawet wtedy, kiedy benchmark totalnie klatkował. Nie wiem z czego to wynikało. Po restarcie i ponownej próbie zaskoczyło. Poza tym licznik niepoprawnie wyświetla pionową rozdzielczość. Wyświetlacz mojego Xiaomi Mi 9T ma więcej niż 221 pikseli wysokości...

Jeśli wypróbujecie licznik FPS-ów w MIUI 12 to dajcie znać, jak się sprawuje u Was.


Źródło: wł.