Instalki.pl » Aktualności » Software » Używasz świetnego smart systemu IFTTT? Większe możliwości, ale trzeba już płacić
Poniedziałek, 14 Wrzesień 2020 20:14, Wpisany przez Jan Domański
IFTTTEwolucja silnika IFTTT okupiona abonamentem.

Jeśli macie jakieś sprzęty smart home, to zapewne są zgodne np. z Google Home lub Amazon Alexa. Bardzo popularnym systemem integrujący różne urządzenia, to IFTTT. Pod pewnymi względami ma o wiele większe możliwości niż oprogramowanie Google czy Amazona. Ostatnio przeszedł na nowy model.

Chcesz więcej możliwości? Musisz zapłacić za IFTTT


IFTTT, to dosłownie tłumacząc skrót "Jeśli to, wtedy tamto". Np. jeśli nasz router ASUSa wykryje nasz smartfon w zasięgu, to włączy światło zgodne ze Smart Life w korytarzu. Albo jeśli powiemy do smart głośnika Google napisaną przez nas frazę, wstawimy wodę w czajniku na 100 stopni Celsjusza. Braki Asystenta Google (dostępnego chociażby w Lenovo Smart Clock Essential) można nadrabiać właśnie IFTTT, jeśli dany sprzęt obsługuje ten system. A poza ogromem sprzętu smart home funkcje i warunki są także powiązane z samymi smartfonami, arkuszami Google, chmurami danych czy innym oprogramowaniem.

IFTTTTworzenie apletów jest bajecznie proste i możliwe aplikacją lub przez stronę / foto. IFTTT

Do tej pory można było tworzyć bez ograniczeń ile się chce apletów IFTTT, obecnie w bezpłatnym wariancie tylko trzy. Jednak bez ograniczeń dostępna jest nieco kosztująca edycja Pro. Poza brakiem limitu możemy dodać więcej pozycji do każdego apletu. Jeśli stanie się "A" i "B" czy nawet jakieś dodatkowe "C", to włączy się akcja "D", a także opcjonalnie kolejne. Wielokrotne warunki i aktywacje funkcji, to o wiele większe możliwości niż tylko po jednym warunku i efekcie.

Najbliższy rok z tańszym abonamentem IFTTT


Przy takim rozbudowanym kombajnie, faktycznie można pokusić się o wykupienie płatnej subskrypcji. Niestety miesięczna cena jest dość wysoka, bo wynosi 9,99 dolarów (około 37,50 złotych). Jednak platforma IFTTT przygotowała specjalną promocję, która jest dostępna do 7 października, więc prawie miesiąc licząc od dziś. Możemy ustalić nie mniejszą niż 1,99 dolarów (mniej więcej 7,50 złotych) miesięczną cenę, która będzie obowiązywała przez najbliższy rok.

Zobacz również: Retro gogle VR od Xiaomi? Nie, to tylko masażer głowy Momoda z platformy Youpin

Źródło i foto: IFTTT