Instalki.pl » Aktualności » Software » Houston, mamy problem. Android 11 nie lubi się z Android Auto
Poniedziałek, 14 Wrzesień 2020 11:10, Wpisany przez Maksym Słomski
android auto android 11
Android Auto działa źle.

Android 11 miał być wybawieniem dla kierowców pragnących korzystać z oprogramowania Android Auto w swoich samochodach w znacznie wygodniejszy niż do tej pory sposób. Aktualizacja wprowadzająca bezprzewodowe Android Auto to coś, na co czekają obecnie miliony osób. Niestety, implementacja nowej wersji aplikacji w najnowszym wydaniu systemu Google przebiega z ogromnymi trudnościami.

Android Auto na Android 11 działa fatalnie


Jeśli korzystacie na co dzień z Android Auto, to... nie chcecie aktualizować systemu w swoim smartfonie do Androida 11. Jak się okazuje, lubiane narzędzie jest niesamowicie zbugowane. Donoszą o tym internauci z całego świata, którzy problemy zgłaszają zarówno na forach pomocy technicznej Google, jak i Reddicie.

android auto problemy
Internauci donoszą o problemach z Android Auto po zainstalowaniu Androida 11. | Źródło: mat. własne z serwisu Reddit

Z przekazywanych w sieci informacji wynika, że Android Auto działające na systemie Android 11 ma problemy z poprawnym odtwarzaniem muzyki, wyświetlaniem powiadomień, nawiązywaniem połączeń głosowych i kilkoma innymi pomniejszymi funkcjami. U części osób posłuszeństwa odmawia aplikacja Waze, u innych głos rozmówcy nie jest słyszany w systemie car audio w samochodzie, a u niektórych uruchomienie apki i nawiązanie połączenia z pojazdem skutkuje zawieszeniem się smartfonu, wymagającym soft resetu.

Wydana jakiś czas temu aktualizacja Android Auto 5.6 naprawia jedynie wybrane problemy.

Android Auto w samochodzie


Android Auto ma na celu ułatwienie korzystania z najważniejszych aplikacji na smartfonie podczas podróży samochodem. Po połączeniu urządzenia z systemem infotainment w samochodzie z poziomu pojazdu można zarządzać nawigacją (Mapy Google, Waze), muzyką (Spotify), czy też nawet odtwarzaniem filmów (VLC).

Aplikację Android Auto pobierzecie na swoje smartfony za pośrednictwem naszej bazy aplikacji. Jeśli nie będzie jej się dało zainstalować na urządzeniu, z którego korzystacie, spróbujcie pobrać i zainstalować ręcznie plik .apk z którejś z popularnych witryn, np. APKMirror.


Źródło: Google, Reddit