Instalki.pl » Aktualności » Software » Ten smartfon miał nie otrzymać MIUI 12, ale Xiaomi zmieniło zdanie
Niedziela, 13 Wrzesień 2020 11:35, Wpisany przez Mateusz Ponikowski
2020-09-13 112910
Zaskakujący zwrot akcji.

Xiaomi dosłownie zalewa rynek smartfonami i można odnieść wrażenie, że nie ma miesiąca bez premiery kolejnego urządzenia. Do sprzedaży trafiają zarówno tańsze, jak i droższe telefony, a użytkownicy decydując się na zakup powinni rozważyć jeden bardzo istotny aspekt: długość wsparcia i aktualizacje.

Pod tym względem chińska marka nie wypada źle, ale z uwagi na ogromną ilość modeli, użytkownicy niektórych smartfonów muszą dłużej czekać na aktualizacje. Obecnie na rynku dystrybuowany jest system MIUI 12 z wieloma naprawdę interesującymi nowościami. Niedawno ruszyła druga tura, a lista smartfonów objętych aktualizacją MIUI 12 jest naprawdę długa.

Oczywiście nie wszyscy użytkownicy mają powody do zadowolenia. Doskonałym przykładem jest tutaj Xiaomi Mi Mix 3 5G - pierwszy smartfon marki wspierający sieć nowej generacji, który na rynek trafił jeszcze z Androidem 9 Pie i nakładą MIUI 10. Szybko okazało się, że producent nie ma w planach dalszego wsparcia dla tego modelu, co rozwścieczyło użytkowników.

2020-09-13 112928
Mi Mix 3 5G - specyfikacja / foto. Xiaomi

Sprawdź: Smartfony Xiaomi bez Androida 11 - zobacz oficjalną listę

Xiaomi zmienia zdanie, pomogła petycja


Jeszcze w lipcu tego roku Xiaomi informowało, że nie ma w planach dalszego wsparcia dla Xiaomi Mi Mix 3 5G. Była to dość zaskakująca decyzja, zważywszy na fakt, że mowa o dość drogim modelu, który w dodatku jako pierwszy wspierał 5G. Na szczęście internauci dali pokaz siły organizując specjalną petycję, która miała przekonać chińskiego giganta do zmiany stanowiska.

To jednak połowiczny sukces. Xiaomi rozpoczęło już proces aktualizacji Xiaomi Mi Mix 3 5G do MIUI 12, ale urządzenie wciąż pracuje na Android 9 i wygląda na to, że nie otrzyma już aktualizacji do "dziesiątki".

Sprawdź: Masz smartfon Xiaomi i czekasz na MIUI 12? Ten trik powinien przyspieszyć aktualizację

Aktualizacja V12.0.1.0 PEMEUXM jest obecnie dostępna dla europejskiego wariantu telefonu. 

Źródło: adimorahblog