Instalki.pl » Aktualności » Software » Nareszcie! Mapy Google w pełni przystosowane do nowoczesnego wzornictwa
Sobota, 12 Wrzesień 2020 09:30, Wpisany przez Piotr Malinowski
mapy google pasek 2
Długo musieliśmy na to czekać.

Google od dłuższego czasu przystosowuje swoje aplikacje do wzornictwa Material Theme. Charakteryzuje się ono minimalizmem, wszechobecną bielą, zaokrąglonymi krawędziami i intuicyjnością. Co ciekawe, nowy interfejs często nie jest implementowany w całości.

Mapy Google - Materiał Theme zawitał wszędzie


Tak było chociażby w przypadku Map Google, które otrzymywały aktualizacje wyglądu seriami. Dopiero teraz możemy mówić o pełnej nowoczesności usługi, bowiem – jak poinformował koncern – stosowny update pojawił się u większości użytkowników.

Chodzi o przeprojektowanie paska wyszukiwania. Do tej pory był on kwadratowy i niekoniecznie pasował do reszty interfejsu. Teraz występuje w formie pigułki i nie odstaje od innych funkcji. Jakie akcje możemy wykonać za jego pośrednictwem?

mapy google pasek 1Źródło: 9to5google

Przede wszystkim… wyszukać informacje. Wystarczy kliknąć w pasek i wpisywać interesujące nas obiekty (ekran wyników także został lekko odświeżony). Dodatkowo po lewej stronie pigułki znajduje się ikona Map Google, a po prawej – możliwość wyszukiwania głosowego oraz ikona konta Google. Kliknięcie w nią otworzy rozwijaną listę opcji.

Zobacz również: Mapy Google z nowością, którą pokochają miejscy kierowcy. Co wprowadzono?


Przeprojektowany element interfejsu pojawił się pierwszy raz u odbiorców już kilka tygodni temu. Obecnie został wdrożony powszechnie i za kilka dni każdy powinien zobaczyć go u siebie.

Źródło: 9to5google / Foto. Google