Instalki.pl » Aktualności » Software » Skróty klawiszowe do aplikacji na Windows i Mac. Poznasz je dzięki tej stronie
Piątek, 11 Wrzesień 2020 16:24, Wpisany przez Maksym Słomski
przydatne skroty klawiszowe
Przydatna sprawa.

Istnieje mnóstwo sposobów na poprawę efektywności pracy i nauki na komputerze. Wygodna klawiatura mechaniczna, ergonomiczne krzesło, czy dobrej jakości myszka i podkładka usprawniają te działania, jednakże wymagają poczynienia pewnych nakładów finansowych. Niektóre optymalizacje są zupełnie darmowe, a jedną z nich jest znajomość skrótów klawiszowych w najczęściej używanych programach. Znaleźliśmy ciekawą witrynę internetową, która Was ich nauczy.

Przydatne skróty klawiszowe


Strona internetowa Shortcuts.design agreguje w jednym miejscu skróty klawiaturowe do najpopularniejszych programów. Wszystkie podzielono na kilka ogólnych kategorii, co znacząco ułatwia wyszukiwanie. Skróty klawiszowe do Phostoshopa? Są. Skróty do Google Chrome? Są. Witryna zawiera nawet komendy do WordPressa. Wszystko to w wariantach dla komputerów z systemami Mac i Windows, okraszone wygodną wyszukiwarką skrótów.

skroty klawiszowe
Skróty klawiszowe do popularnych programów - w jednym miejscu! | Źródło: mat. własny z Shortcuts.design

W chwili obecnej na praktycznej stronie internetowej znajdziecie skróty dla 27 popularnych aplikacji. Obecnie trwają prace nad rozpracowaniem ośmiu kolejnych. W przyszłości baza będzie się powiększać, a przyczynić się do tego mogą internauci pragnący wziąć udział w projekcie.

wyszukiwarka skrotow
Komendy można wyszukiwać dzięki użytecznej wyszukiwarce. | Źródło: mat. własny z Shortcuts.design

Skróty klawiszowe w Windows i Chrome


Na łamach serwisu Instalki.pl bez problemu znaleźć można garść poradników dotyczących skrótów klawiszowych. Poniżej zamieszczamy te, które internauci czytali najchętniej.


Źródło: mat. własny