Instalki.pl » Aktualności » Software » Planowanie tras w Waze właśnie stało się łatwiejsze. Zobacz nowe funkcje
Środa, 09 Wrzesień 2020 13:23, Wpisany przez Anna Borzęcka
waze-nowosci
Aplikacja z kolejnymi nowymi funkcjami.

Waze to świetna aplikacja nawigacyjna. Mimo że nie wykorzystuje tak zaawansowanych algorytmów sztucznej inteligencji jak Mapy Google, oferuje wiele funkcji, których w Mapach Google wciąż brakuje. Przede wszystkim, Waze pozwala użytkownikom ostrzegać się wzajemnie o przeróżnych zagrożeniach na drodze takich jak ubytki asfaltu. Teraz Waze został udoskonalony jeszcze bardziej – w kwestii planowania tras.

Waze – planowanie tras w przeglądarce


Od teraz Waze pozwala użytkownikom zaplanować trasę w przeglądarce internetowej, a następnie przenieść ją do przeglądarki. Wystarczy przejść do usługi LiveMap, zalogować się w niej na swoje konto Waze jedną z dostępnych metod (np. z pomocą kodu QR), wyznaczyć punkt początkowy i końcowy podróży oraz czas wyjazdu, wybrać jedną z proponowanych tras i kliknąć w baner z napisem „Zapisz w aplikacji”.

waze-planowanie
Teraz trasy w Waze można planować za pośrednictwem przeglądarki internetowej. | Źródło: mat. własne

Oczywiście, aby w LiveMap wybrać miejsca wyjazdu i końca podróży, wystarczy kliknąć w odpowiednich punktach mapy prawym przyciskiem myszy i wybrać jedną z wyświetlonych opcji. Można też jednak jako te miejsca wybrać lokalizacje zapisane wcześniej w aplikacji – te wyświetlą się po kliknięciu w pasek „Szukaj adresu”, zlokalizowany w lewym górnym rogu ekranu. Poza tym start i koniec trasy można po prostu w tym samym pasku wyszukać.

waze-wyznaczanie
LiveMap pozwala wyznaczyć punkt początkowy i końcowy podróży poprzez kliknięcie na mapę. | Źródło: mat. własne

Powiadomienia o czasie wyjazdu


Jeśli użytkownik wyznaczy w LiveMap preferowany czas dojazdu na miejsce, usługa zaproponuje, kiedy najlepiej wyjść z domu, by o takiej godzinie dotrzeć. Co najlepsze aplikacja wyśle powiadomienia push, jeśli w oparciu o zbierane w czasie rzeczywistym dane na temat ruchu ulicznego okaże się, że lepiej ruszyć w trasę wcześniej, niż początkowo się wydawało.

Wszystkie nowe funkcje Waze’a są już dostępne dla użytkowników zarówno aplikacji w wersji przeznaczonej na Androida, jak i iOS. Pamiętajcie, że aplikację tę możecie pobrać za pośrednictwem naszej bazy z oprogramowaniem.


Źródło: Medium, fot. tyt. Waze/Canva