Instalki.pl » Aktualności » Software » Windows 7 2020. Koncept ładniejszy niż Windows 10? (wideo)
Środa, 09 Wrzesień 2020 12:38, Wpisany przez Maksym Słomski
windows 7 2020 koncept
Rzuć okiem.

Według statystyk przytaczanych przez nas z początkiem sierpnia tego roku, system Windows 7 wciąż zainstalowany jest na 25,56% wszystkich komputerów na rynku. Jasne, działa on przede wszystkim w firmach, gdzie użytkuje się przestarzałe urządzenia, ale nie stanowi przecież tajemnicy fakt, że oprogramowanie to wciąż cieszy się wyjątkową dużą estymą wśród internautów. Najnowszy koncept autorstwa youtubera o pseudonimie Advan pokazuje jak mógłby wyglądać Windows 7, gdyby obecnie wciąż był rozwijany.

Windows 7 2020 to doprawdy przepiękny koncept


Jak wyglądałby Windows 7, gdyby został wydany w 2020 roku? Być może właśnie tak. Koncept Advana wykorzystuje elementy Fluent Design, funkcję Windows Sets, która ostatecznie zniknęła z Windowsa 10 oraz nowoczesne ikony. Pomimo tego duch Windowsa 7 jest widoczny na efektownej wizualizacji przygotowanej w formie wideo.

windows 7 2020 2
Koncept Windowsa 7 autorstwa internauty o nicku Advan. | Źródło: YouTube @Advan

Nie wiem jak Wy, ale ja chętnie korzystałbym z tak wyglądającego systemu. Wprawdzie Microsoft nieustannie rozwija Windows 10 i obiecuje wprowadzanie w nim kolejnych zmian, ale... Cóż, tempo prac nie wprawia w osłupienie - prawdopodobnie ze względu na równoległe prace nad Windowsem 10X. Nawet po włączeniu nowego menu Start oprogramowanie nie wygląda zbyt nowocześnie jak na dzisiejsze standardy.

windows 7 2020 3
Windows 7 2020 jest... ładniejszy niż Windows 10? | Źródło: YouTube @Advan

Ciekaw jestem co sądzicie na temat omawianego tu konceptu.Jeśli nie Windows 7, to co?


Może Zorin OS 15.3? Twórcy tego przypominającego Windows 7 Linuxa twierdzą, że jest on rozwijany z myślą o osobach rozważających przesiadkę na nowsze, darmowe oprogramowanie. Więcej na jego temat przeczytacie w tym miejscu.

Źródło: YouTube