Instalki.pl » Aktualności » Software » Oppo rozpoczyna testy Androida 11. Na które smartfony trafi?
Niedziela, 06 Wrzesień 2020 10:28, Wpisany przez Tomasz Bielski
GeForce Now
Wersja beta w drodze.

Oppo zdaje się mieć proaktywne podejście do Androida 11. Chiński producent telefonów ma już niedługo rozpocząć testowanie wersji beta Androida 11 przeznaczonego dla konkretnych modeli urządzeń. Oprogramowanie od Google zostanie pokryte autorską nakładką ColorOS i już od 7 września 2020 roku trafi na takie urządzenia, jak Oppo Find X2 oraz Reno 3.

Oppo testuje Androida 11

Popularny leakster Ice Universe zauważył ogłoszenie na forum Oppo, które wzywa testerów do przetestowania nowej wersji beta oprogramowania z zielonym robotem. Całość zostanie oparta o ColorOS 8 i będzie działać na Androidzie 11. W poście na forum napisano, iż beta testerzy będą mogli uzyskać dostęp do nowej wersji ColorOS od 7 września 2020 roku. Test ma zostać ograniczony do takich smartfonów, jak Oppo Find X2, Find X2 Pro, Reno3 oraz Reno3 Pro.

Sama zapowiedź testów Androida 11 na smartfonach Oppo jest bardzo intrygująca, bowiem Google nie udostępniło jeszcze finalnej wersji swojego oprogramowania. Oznacza to, że Android 11 może trafić do użytkowników smartfonów chińskiego producenta już na chwilę po wrześniowej premierze. Oczywiście tego typu zagranie przełoży się na pewno na zwiększoną satysfakcję korzystania ze wspomnianych sprzętów.


Android 11 wprowadza bowiem sporo nowości. Wśród nich warto wymienić możliwość natywnego nagrywania ekranu, historię powiadomień, interfejs API pozwalający na monitorowanie ewentualnego zakażenia COVID-19, a także bogatsze rozwiązania w zakresie zarządzania powiadomieniami z wielu aplikacji jednocześnie. Nie wiadomo jeszcze, jak dokładnie Oppo chce przygotować Androida 11 pod swoją nakładką, ale można spodziewać się, że chiński producent niemalże na pewno doda do oprogramowania coś od siebie.

Oppo nie poinformowało jednak, kiedy dokładnie będzie można spodziewać się stabilnej, finalnej wersji Androida 11, która trafi na większą liczbę sprzętów.

Źródło: Twitter / fot. instalki.pl