Instalki.pl » Aktualności » Software » Nova Launcher pozwoli zmienić kształt ikon na taki, jaki lubisz
Piątek, 04 Wrzesień 2020 09:14, Wpisany przez Piotr Malinowski
nova launcher ikony 3Super!

Nova Launcher to niewątpliwie jedna z najpopularniejszych nakładek systemowych na Androida. Jest w pełni darmowa i niezwykle funkcjonalna, co zresztą potwierdzają oceny pozostawione przez użytkowników. Usługa powoli zbliża się do pokaźnej aktualizacji uwzględniającej część funkcji z Androida 11.

Nova Launcher - nowe kształty ikon


Deweloperzy (czerpiąc zresztą inspirację ze smartfonów marki Pixel) postanowili tym razem skupić się na zwiększeniu dowolności w personalizacji oprogramowania. Jak zauważono w wersji beta 6.2.14, Nova Launcher oferować będzie jeszcze obszerniejszy zasób kształtów ikon. Użytkownik otrzyma tym samym możliwość zamiany tradycyjnego koła na np. kwadrat, dymek czy heksagon.

nova launcher ikony 1Źródło: Android Police 

Niektóre z obrysów prezentują się naprawdę osobliwie i z pewnością spodobają się tym, którym po prostu znudził się tradycyjny obrys. Na razie jednak nowość występuje wyłącznie w kanale beta. Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, by skusić się na dołączenia do testów usługi.

Jeśli się skusicie, to wystarczy wejść w Ustawienia aplikacji, sekcję Wygląd i styl, a następnie wybrać opcję Ikony adaptacyjne. Tyle!

nova launcher ikony 2Źródło: Android Police 

Jeśli jednak preferujecie stabilną wersję oprogramowania (aktualny wariant pobierzecie z naszej bazy danych), to na powyżej opisane usprawnienie jeszcze sobie nieco poczekacie. Nie podano bowiem konkretnej daty premiery stosownej aktualizacji Nova Launcher.

Źródło: Android Police / Foto. TeslaCoil Software