Instalki.pl » Aktualności » Software » Smartfony Xiaomi z MIUI tracą wsparcie. Sprawdź, czy Twój model też
Czwartek, 03 Wrzesień 2020 21:23, Wpisany przez Patryk Korzeniecki
Koniec wsparcia Xiaomi Mi 8 Mi Mix 3 Mi Max 3
Wsparcie tracą głównie flagowe telefony.

Nic nie jest wieczne, podobnie jak aktualizacje MIUI. Xiaomi postanowiło, że nie będzie aktualizowało swojej nakładki w kilku starszych smartfonach. W których urządzeniach użytkownicy będą musieli pożegnać się ze wsparciem?

Smartfony Xiaomi bez aktualizacji


Xiaomi przestanie aktualizować system MIUI na smartfonach z serii Mi 8 (Mi 8, Mi 8 Lite, Mi 8 SE, Mi 8 Pro). Na liście znalazł się także Mi Mix 3 i Mi Max 3. Wsparcie zakończy się z dniem 5 września 2020 roku.

Mi MIX 3 11Xiaomi Mi Mix 3 / Foto: instalki.pl

Wymienione urządzenia Xiaomi miały premierę w 2018 roku, więc to nie są stare telefony. Na dodatek większość z nich wyposażono we flagowe procesory. Firma mogłaby więc pociągnąć wsparcie trochę dłużej, gdyż mocy obliczeniowej do obsługi nowych funkcji powinno wystarczyć. Cóż, nie ma jednak co na to liczyć - to nie te czasy, kiedy MIUI aktualizowane było nawet przez cztery lata. Miejmy jednak nadzieję, że przełoży się to na wyższą jakość oprogramowania w aktualnych telefonach.

MIUI na wymienionych smartfonach straci wsparcie, jednak użytkownicy mogą jeszcze liczyć na drobne poprawki bezpieczeństwa.

Sprawdź: Masz smartfon Xiaomi i czekasz na MIUI 12? Ten trik powinien przyspieszyć aktualizację

Źródło: XiaomiToday