Instalki.pl » Aktualności » Software » Microsoft potwierdza problemy z internetem w Windows 10 (2004)
Środa, 02 Wrzesień 2020 13:31, Wpisany przez Maksym Słomski
wifi windows 10
Skutecznego rozwiązania na razie brak.

Premiera Windows 10 May 2020 Update nie obyła się bez przeszkód. Dość powiedzieć, że ze względu na usterki występujące w przypadku niektórych konfiguracji komputerów, aktualizacja majowa wciąż nie została udostępniona dla wszystkich użytkowników systemu Windows. Microsoft wstrzymał ją właśnie dla kolejnej grupy osób - zarzewiem kłopotów jest bug związany z połączeniami przy wykorzystaniu danych pakietowych.

Windows 10 - problemy z modemami LTE


Microsoft informuje, że w wyniku błędu w aktualizacji majowej niektóre modemy LTE nie są w stanie łączyć się z Internetem. Kłopoty dotyczą rzecz jasna sprzętu mobilnego, który oferuje użytkownikom możliwość skorzystania z karty SIM oraz danych pakietowych.

"Po wybudzeniu urządzenia ze stanu uśpienia lub hibernacji, niektóre modemy WWAN LTE mogą sygnalizować brak łączności ikoną NCSI (Network Connectivity Status Indicator) w strefie powiadomień i mieć problemy z połączeniem z siecią" - tłumaczy firma w swoim komunikacie.

Jeśli korzystacie z laptopa z łącznością LTE, nie zalecamy aktualizować Windowsa 10 do wersji 2004. Microsoft wprawdzie zastosował blokadę poprawki dla konfiguracji, na których mogą pojawiać się błędy, ale z pewnością znajdą się osoby pragnące zaktualizować soft z pominięciem Windows Update. Jak? Na przykład tak. Microsoft w tym wypadku kategorycznie odradza takie działanie.

"Rekomendujemy, aby nie aktualizować manualnie systemu Windows 10 przy wykorzystaniu narzędzia Media Creation Tool do czasu, w którym naprawimy błąd".

LTE nie działa w Windows 10 - co robić?


Tymczasowym rozwiązaniem problemu jest włączenie trybu "lotniczego" w komputerze, a następnie jego wyłączenie. Błąd będzie występował co jakiś czas, więc niezbędnym będzie ponawianie tego działania. Niestety, aktualizacji majowej nie da się usunąć w taki sposób, w jaki usuwa się pomniejsze poprawki.

Microsoft obiecał naprawić glitch mniej więcej w połowie września, najpewniej przy okazji Patch Tuesday, przypadającego na 14 września.

Źródło: Microsoft