Microsoft Defender zadebiutował na Androidzie. Niestety nie dla wszystkich

Piotr MalinowskiSkomentuj
Microsoft Defender zadebiutował na Androidzie. Niestety nie dla wszystkich
{reklama-artykul}O usłudze Microsoft Defender na Androida słychać od początku 2020 roku. Ostatni raz głośno było o niej w czerwcu, kiedy to zadebiutował wczesny wariant przeznaczony dla administratorów IT. Teraz z systemu zabezpieczeń może korzystać jeszcze szersza grupa odbiorców. Część osób będzie jednak zawiedziona.

Microsoft Defender nie dla wszystkich

W Sklepie Play pojawiła się aplikacja o nazwie Microsoft Defender ATP Preview. Jak możemy wyczytać z jej opisu:

Ta aplikacja nie jest bezpłatną aplikacją i jest przeznaczona tylko dla użytkowników biznesowych/korporacyjnych, którzy mają przypisaną ważną licencję do konta Microsoft 365 E5. Microsoft Defender Advanced Threat Protection (ATP) pomaga użytkownikom korporacyjnym ochronić się przed zagrożeniami cybernetycznymi, takimi jak złośliwe aplikacje i niebezpieczne witryny internetowe, które mogą próbować ukraść wrażliwe informacje. Jest to również platforma, która umożliwia zespołom Security Operations zapobieganie, wykrywanie i badanie incydentów cyberbezpieczeństwa w przedsiębiorstwie.

microsoft defender 3Źródło: Microsoft (via Sklep Play)

Wniosek jest prosty – z usługi skorzystają jedynie klienci biznesowi. Nie wiadomo dokładnie dlaczego Microsoft zdecydował się na taki krok, lecz nic raczej z tym nie zrobimy. Być może w przyszłości gigant zdecyduje się na opublikowanie wersji dla indywidualnych użytkowników.

Zobacz również: Antywirus Defender ATP z Windowsa 10 trafił na Linuxa i Androida

Obecnie oferowane funkcje (skanowanie plików APK, filtr sieciowy) są przystosowane wyłącznie do większych przedsiębiorstw. Microsoft Defender ATP pobierzecie z naszej bazy plików.

Źródło i foto: Microsoft (via Sklep Play)

Udostępnij

Piotr MalinowskiDziennikarz z pasji i wykształcenia. Jest związany z popularnymi serwisami branżowymi, gdzie od siedmiu lat publikuje treści o nowych technologiach, gamingu oraz „ludziach internetu”. Fascynuje go wpływ influencer marketingu na społeczeństwo oraz szeroko pojęte przyczyny i skutki nierówności społecznych. Prywatnie fan powieści/filmów grozy, gier studia Piranha Bytes, podcastów kryminalnych, dobrej kawy oraz rowerowych wycieczek.