Instalki.pl » Aktualności » Software » Nawet Allegro zachęca do porzucenia Internet Explorera Microsoftu
Czwartek, 27 Sierpień 2020 19:43, Wpisany przez Jan Domański
Allegro IENie, tym razem to nie CIA rekomenduje nowszy software.

Przyzwyczailiśmy się do tego, że po zakończeniu oficjalnego wsparcia dla oprogramowania ze strony Microsoftu (lub niedługo przed taką chwilą) amerykańskie organizacje związane z bezpieczeństwem zalecają przesiadkę na aktualny soft. Firma założona przez Billa Batesa powoli wygasza wsparcie dla Internet Explorera i mocno promuje Edge Chromium.

Porzuć Internet Explorera w obawie o bezpieczeństwo


Do akcji w pewnym sensie włączył się polski gigant e-commerce, czyli Allegro. Firma zaleca przejście na jedną z wciąż rozwijanych przeglądarek internetowych. Wspomina o takich programach jak (dostępne do pobrania z naszej bazy): Chrome, Firefox, Microsoft Edge i Safari (które na Windowsa nie jest rozwijane od 2012 roku, więc to dziwne polecenie, w końcu dotychczasowi użytkownicy IE, to nie posiadacze Maców z najnowszym Safari). Z w miarę popularnych w świadomości użytkowników komputerów zabrakło wymienienia Opera (tak, jest też dużo innych, ale np. o Brave słyszało mniej ludzi), choć oczywiście i na tym programie serwis zakupowy powinien dobrze działać.

Allegro IEPo wejściu nas stronę przez Internet Explorera nie sposób nie zauważyć komunikatu o braku wsparcia / foto. Instalki.pl @ Allegro

Firma zaznacza, że wkrótce przestanie wspierać Internet Explorera i oznajmia, że zakupy i sprzedaż realizowane przez tę przeglądarkę nie będą w pełni bezpieczne. Witryna może też (chociaż nie musi) wyświetlać się w sposób niepoprawny. Jeśli w tej chwili weszlibyśmy na Allegro właśnie przez omawiany program, to naszym oczom ukaże się długi komunikat na żółtym pasku o zaleceniu przeniesienia się na konkurencyjne rozwiązanie.

Kiedy koniec wsparcia Microsoft Internet Explorer?


Niedawno Microsoft poinformował o planowanej dacie zakończenia wsparcia dla swojej leciwej przeglądarki internetowej. Najnowszy Internet Explorer 11 nie będzie już wspierany od 17 sierpnia 2021 roku. Także klasyczna wersja Edge (nieoparta na silniku Chromium, a własnym) przestanie mieć wsparcie w tym samym roku, choć nieco wcześniej - 9 marca.

Zobacz również: Microsoft Edge zmieni zasadę działania funkcji „kopiuj wklej”

Źródło: Allegro / Foto: Instalki.pl