Instalki.pl » Aktualności » Software » Google Chrome ma być szybszy dzięki nowej funkcji. Tak, tak
Środa, 26 Sierpień 2020 11:50, Wpisany przez Piotr Malinowski
google chrome 85 grupy 4Zapewnienia bez pokrycia?

Jeśli śledzicie rozwój przeglądarki Google Chrome, to z pewnością kojarzycie plotki dotyczące wprowadzenia funkcji umożliwiającej tematyczne grupowanie kart. Od tych doniesień minęło kilka miesięcy i wszystko wskazuje na to, że nowość… została właśnie wdrożona w wersji 85 usługi.

Google Chrome 85 - nowości


Okej, ale na czym polega usprawnienie? Przede wszystkim ma ono pomóc osobom, które pracują na pokaźnej liczbie otwartych witryn. Wystarczy kliknąć prawym przyciskiem myszy na konkretną kartę, a następnie – z rozwijanej listy – wybrać opcję „Dodaj kartę do nowej grupy”. Taki zestaw stron możemy nazwać oraz oznaczyć kolorem, a także – co oczywiste – bez końca dodawać do niego nowe witryny.

Z pewnością dla wielu osób taka funkcja okaże się zbawienna, a niektórzy nigdy z niej nie skorzystają. Mówimy bowiem o nowości przeznaczonej dla konkretnej grupy odbiorców. To jednak nie wszystkie udogodnienia, które trafiły do Google Chrome w nowej aktualizacji.

google chrome 85 grupy 1Źródło: Google

Wersja 85 wprowadza ponadto możliwość wypełniania i zapisywania plików PDF bezpośrednio w Chrome.

google chrome 85 grupy 2Źródło: Google

Łatwiejsze stanie się ponadto udostępnianie linków. Teraz można wygenerować specjalny kod QR, po którego przeskanowaniu otworzy się zawarta w nim witryna.

google chrome 85 grupy 3Źródło: Google 

Co ciekawe, wszystkie te nowości + wprowadzone poprawki mają sprawić, że przeglądarka będzie działać około 10% szybciej. Czy tak będzie? Zobaczymy w praktyce.

Skąd pobrać?


Przeglądarkę Google Chrome na Androida oraz Windowsa pobierzecie z naszej bazy plików.