Instalki.pl » Aktualności » Software » Wyszukiwarka Google będzie jeszcze lepiej wyglądać
Czwartek, 20 Sierpień 2020 15:00, Wpisany przez Piotr Malinowski
google naglowek 4Testy nowej funkcji.

Jeśli na co dzień wyszukujecie informacje za pomocą Google, to już niedługo będziecie mogli zauważyć pewną zmianę. Koncern planuje bowiem wprowadzić dosyć interesującą nowość w postaci spersonalizowanych teł graficznych ukazujących się po wpisaniu określonego terminu w pasku wyszukiwania.

Wyszukiwarka Google będzie... ładniejsza


Część mobilnych użytkowników zaczęła bowiem zauważać, iż przy próbie znalezienia „pomysłów na coś” - zamiast białego pola u góry ekranu - pojawia się grafika prezentująca to, co chcieli wyszukać. Przykłady możecie zobaczyć na poniższych zrzutach wykonanych przez redakcję 9to5google. U siebie niestety nie zauważyłem nowości.

google naglowek 3Źródło: 9to5google

W każdym razie – mamy do czynienia z dosyć nietypową sytuacją. Google – oprócz okolicznościowych Doodles – rzadko kiedy decyduje się przecież na umniejszenie swojego loga. Jeśli usprawnienie wejdzie w życie, to tak naprawdę na białe litery symbolizujące giganta nikt nie będzie zwracał uwagi.

Mimo to jestem zdania, iż grafiki teł prezentują się naprawdę przyzwoicie i zachęcają do dalszego przeglądania sieci. Nie wiadomo do końca czy opracowany zostanie jakiś algorytm dopasowujący obrazki, czy tła dobierane będą wyłącznie do konkretnych haseł.

Zobacz również: Google zaczyna testować ciemny motyw w swojej wyszukiwarce


Na razie trwają wczesne testy nowości. Powszechne wdrożenie jest więc dosyć odległe.

Źródło: 9to5google / Foto. Google